Donny de Donderpad is vader geworden

Profielfoto van hansvangemeren
hansvangemeren

Nieuw leven op de bodem: Donny de Donderpad is vader geworden
Een paar weken geleden vertelde ik nog over Donny de Donderpad, die ergens tussen stenen en schelpen zijn liefdeslied zat te brommen. Met zijn lage motorachtige geluid probeerde hij een dame te verleiden en zijn territorium te verdedigen.
En blijkbaar heeft het gewerkt.

Tijdens een recente duik vond ik het bewijs: een prachtig nest vol kleine, glazige bolletjes. Als je goed kijkt zie je in elk eitje twee piepkleine oogjes terugkijken. Toekomstige zeedonderpadden, netjes samengepakt in hun veilige kraamkamer, met hun trotse vader.
Bij zeedonderpadden is het namelijk niet moeder, maar vader die de zorg op zich neemt. Terwijl de eitjes zich ontwikkelen blijft hij in de buurt, waakzaam en een tikje chagrijnig.
Hij bewaakt het nest, jaagt nieuwsgierige indringers weg en zorgt ervoor dat het legsel veilig kan uitgroeien tot een nieuwe generatie kleine donderpadjes.

Als duiker voelt het altijd een beetje bijzonder om zo’n moment te mogen zien. Niet alleen een vis, maar een heel verhaal van nieuw leven dat zich langzaam ontvouwt. Van een brommende vrijgezel naar een zorgzame vader, diep op de bodem.
En terwijl ik daar zweef boven dat nest vol mini-oogjes, realiseer ik me weer waarom ik zo graag duik.
Omdat de natuur, zelfs in het koude winterwater van ons kleine kikkerlandje, altijd weer weet te verrassen. Wie weet kom ik Donny binnenkort weer tegen. Waarschijnlijk nog steeds brommend… maar dit keer als trotse papa.

Blijf op de hoogte

Houd mij per mail op de hoogte van nieuwe reacties op deze foto.

Inloggen

Log in om te reageren

Inloggen

Nog geen account? Registreer je nu

Reacties (1)

Profielfoto van meeney
meeney

Gefeliciteerd Donny !

Upload en deel je foto's

Foto uploaden

Meer van deze fotograaf

meer foto's