De maartse vlieg (Bibio marci) is eigenlijk geen vlieg maar een mug. Ze zijn 8 tot 10 mm lang. De familie kent meerdere soorten maar de bekendste zijn wel de maartse vliegen Bibio marci, Bibio hortulanus en de gewone rouwvlieg Dilophus febrilis, die algemeen voorkomen rond het begin van de lente.
Ze worden soms als zwarte vlieg benoemd vanwege de geheel zwarte kleur. De mannetjes hebben enorm grote facetogen in vergelijking met vrouwtjes waardoor ze er anders uitzien. Tevens opmerkelijk zijn de lange poten die onder de traag vliegende muggen bungelen.
Ook zijn de vrouwtjes iets groter en hebben ze donker gekleurde vleugels. De mannetjes hebben geheel heldere vleugels. Opmerkelijk is dat deze muggen niet erg schuw zijn maar zelfs bij aanraking gewoon blijven zitten. Hier het mannetje. Gr. Jan
Lees meer
Reacties (6)
beetje een trage. MOOI in gloomy zwart. Top !
Staat er fraai op!
gr.Henny
Een prachtig heerschap !!
Dank voor de duidelijke toelichting !!
Twee mooie duidelijke opnames Jan. Goed te zien het verschil tussen mannetje en vrouwtje.
Gr. Paul
mooi mug Jan
gr. hans
Mooie foto met interessante toelichting.