Insect in vogelhuisje fransvermeulen Geplaatst op 18-08-2026 om 11:10 Deel op Facebook Deel op Twitter Dit jaar geen meesjes in het vogelhuisje.Heeft er een hommel of wesp dit nest gemaakt?
jeanette Geplaatst op 18-08-2026 om 17:46 Ja, hommels en wespen kunnen gebruik maken van een vogelnestkast om er hun nest in te bouwen; ze wonen daar beschut, droog en veilig.Dit lijkt me van een van de soorten sociale wespen.Je zou de vraag en foto even kunnen plaatsen bij de Wespenstichting; die kunnen wel melden welke soort wesp dit kunstwerk heeft gebouwd. Ze kunnen ook wel adviseren hoe en wanneer het nest te verwijderen zodat er volgend jaar weer mezen in kunnen komen broeden.
Log in om te reageren
InloggenNog geen account? Registreer je nu
Reacties (1)
Ja, hommels en wespen kunnen gebruik maken van een vogelnestkast om er hun nest in te bouwen; ze wonen daar beschut, droog en veilig.
Dit lijkt me van een van de soorten sociale wespen.
Je zou de vraag en foto even kunnen plaatsen bij de Wespenstichting; die kunnen wel melden welke soort wesp dit kunstwerk heeft gebouwd.
Ze kunnen ook wel adviseren hoe en wanneer het nest te verwijderen zodat er volgend jaar weer mezen in kunnen komen broeden.