BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Verbruik MB's Telfort onverklaarbaar

Bijdrage door gebruiker
12-07-2017
10 reacties

Ik heb per maand 3000 mb's (mobiel) van telfort. Dit heb ik sinds februari, daarvoor had ik 1000 mb. Bundel gaat elke 11e vd maand in.
Thuis en op werk schakel ik standaard over naar wifi en staan mobiele gegevens uit. Ik heb ingesteld dat ik een melding krijg als er overgeschakeld wordt van wifi naar mobiele gegevens, waarvoor ik akkoord moet geven. Automatische updates alleen toestaan bij wifi staat ingesteld.
Nu is het zo dat vanaf vorige maand ik na een dag of 18 een sms kreeg dat ik 80% van mijn mb's heb verbruikt! Dat vond ik toen al vreemd aangezien mijn internet verbruik niet anders was als de maanden ervoor. Maar goed, even alert zijn en alles nogmaals bekeken, en bewuster mee omgegaan.
Als ik buiten was maak ik gebruik van whatsapp, facebook, gmail, internet bankieren, maar ik verstuurde geen foto's of filmpjes en bekijk deze ook niet.
4 juni de sms dat ik mijn 3000 mb's volledig heb verbruikt. Ik geef het het voordeel van de twijfel en doe nog niets.
Nieuwe periode gaat van start en na 14 dagen 80% van mb's verbruikt. en 4 dagen later volledige mb's verbruikt (3000 dus!!)
Ik heb de specificatie op mijn telfort bekeken en zie dat er verbruik is op tijden dat ik thuis ben en dan zit ik op wifi. Mijn verbruik is dus niet veranderd als ik buiten huis ben ten opzichte van voorgaande maanden/periodes, en dit heb ik nog nooit gehad.
gebeld met Telfort en uitgelegd hoe of wat. Medewerkster geeft aan dat zij alleen zien dat er verbruik is maar niet aan wat. Zou kunnen dat er in de nacht een update gedaan wordt. Dit kan maar dan zit ik op wifi en staan mijn mobiele gegevens uit! Het zou kunnen dat er op de achtergrond apps blijven draaien die mb's verbruiken. Dit zou kunnen, theoretisch, maar dan kan ik niet meer verbruiken als dat ik voorheen deed en zeker niet nu ik er zo bewust op let. Maar ook daarin heb ik aanpassingen gedaan, dus in principe uitgesloten. Ik moet maar naar een winkel gaan zodat ze daar kunnen kijken of alles juist staat in mijn telefoon! Ook dit blijf ik vreemd vinden want er is niets gewijzigd ten opzichte van vorige maanden!!!
Ik heb nu dus geen mb's meer....... Toch nog even kijken in mijn telefoon, overigens een Huawei P8 lite. Per app zichtbaar wat ik verbruik op wifi en mob gegevens, wat schets mijn verbazing, ik verbruik nog steeds mb's! In verschillende apps. Ook terug te vinden in mijn telfort overzicht!!
Telfort weer gebeld. Volgens de medewerkster kan het zijn dat ik de sms waarin staat dat ik geen mb's meer heb, te vroeg verstuurd is en er dus nog minimale mb's beschikbaar zijn. Oke....dan probeer ik nu op google iets op te zoeken....geen verbinding!!! Dus ik kan niet zelf op internet mara ik verbruik wel mb's zonder dat ik iets doe!!!
Wederom wordt ik naar de winkel verwezen, daar kunnen ze kijken hoe het staat. waarop ik vraag , oke en als blijkt dat alles goed staat wat dan? Want dat is namelijk het geval..... Tsja, dan moeten ze daar even kijken wat te doen, maar wij zien dat u verbruikt en daar moet ik het maar mee doen.

Het si toch te belachelijk dat ik nu alles gedaan heb om verbruik te voorkomen, terwijl ik dat voorheen niet eens hoefde te doen, met minder mb's. Ik wil gewoon gebruik kunnen maken van mijn telefoon met internet zonder alles handmatig aan of uit te moeten zetten.

Wat kan ik nu doen als het deze periode weer gebeurd. Heb ik ergens recht op, wat kan ik van hun vragen?
Tips en adviezen zijn welkom

Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.