Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

'Schooltuin moet net zo normaal worden als een gymlokaal'

  •    •  
18-03-2025
  •  
leestijd 2 minuten
  •  
80 keer bekeken
  •  
Moestuin

Moestuin

© pixabay

Uit Fins onderzoek blijkt dat kinderen er baat bij hebben om structureel in de natuur te spelen. Dat zorgt voor een beter immuunsysteem en een daling van het aantal chronische aandoeningen. "Hoog tijd dat we in Nederland ook beseffen hoe groot het belang is van natuur voor de gezonde ontwikkeling van kinderen", vindt Ian Mostert, projectleider Kind en Natuur bij het IVN. "Er is veel meer aandacht nodig voor de vergroening van schoolpleinen, buitenlessen, een schooltuin waarin kinderen aan de slag kunnen en natuur in de kinderopvang", aldus Mostert.

Minder astma en allergieën

"Uit eerder onderzoek bleek al dat buitenles in een groene omgeving beter is voor de ontwikkeling van kinderen. De buitenlucht is gezond, kinderen bewegen meer en ze kunnen zich beter concentreren", legt Mostert uit. "Nu blijkt uit dit Finse onderzoek dat ook dat het aantal gevallen van astma en allergieën ook afneemt doordat kinderen in de natuur worden blootgesteld aan bacteriën en schimmels."

Advertentie
Dit is reclame van STER

IVN Natuureducatie pleit daarom voor dagelijks natuurcontact. "De metamorfose van grijze schoolpleinen naar groene pleinen is hierin heel belangrijk. Vooral in de versteende stad is het schoolplein dé plek om lekker buiten te spelen, ook buiten schooltijden", aldus Mostert.

Lekker naar buiten in de schooltuin

"Daarnaast strijden we er binnen de Alliantie Schooltuinen voor dat ieder schoolkind in een schooltuin aan de slag kan", vertelt Mostert. "Nu heeft nog niet eens de helft van de scholen een schooltuin, terwijl lekker met je handen wroeten in een moestuin leuk, leerzaam en gezond is." Het IVN hoopt dat dit Finse onderzoek de schooltuin nu ook meer op de kaart zet. "Wat ons betreft wordt een schooltuin net zo normaal als een gymlokaal."

Bron: ANP

Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

Omschrijving *

Typ hier je reactie...


0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.
BNNVARA LogoWij zijn voor