Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Groene moslims gaan zorgzaam om met de natuur

  •  
09-02-2025
  •  
leestijd 2 minuten
  •  
1343 keer bekeken
  •  
wandeling groene moslims

Groene moslims wandelen door de natuur bij Maarn

© Erdal Aktaran

Ze doen het elke eerste zaterdag van de maand: een flinke wandeling maken door de natuur, ergens in Nederland. Moslims van allerlei etnische achtergronden, niet-moslims, iedereen mag meewandelen. Voor de natuurbeleving, of gewoon om te socializen met vrienden of kennis te maken met anderen, veelal geloofsgenoten. Deze eerste zaterdag van februari heeft zich een groep van tussen de 50 en 60 mensen, veelal moslims, verzameld bij station Maarn, om de omliggende bossen te gaan verkennen op een wandeling van zo’n 13 kilometer.  

Middaggebed

Advertentie
Dit is reclame van STER

De wandelingen beginnen altijd bij een treinstation of andere plek die goed met het openbaar vervoer bereikbaar is. En rond 1 uur ’s middags wordt er gepauzeerd voor het gezamenlijke middaggebed, het liefst ergens in de natuur, op een rustige plek. Maar ook niet-moslims zijn welkom op deze maandelijkse wandelingen. Pieter, die nu al negen jaar de wandelingen organiseert: “het is een heel diverse groep, heel laagdrempelig, mensen komen uit het hele land.” Wandelaar Sema: “in de koran staat dat je zorgzaam met de natuur moet omgaan, ik vertrouw op Allah”.

Groene iftar

De Stichting Groene Moslims zet zich vanuit de religie in voor een duurzamere wereld. De vrijwilligers van de stichting promoten bijvoorbeeld een groene iftar, de maaltijd die tijdens de ramadan genuttigd wordt na zonsondergang. “Daar wordt veel eten verspild”, zegt Rukayyah, lid van het bestuur van de Groene Moslims. “En in moskeeën wordt vaak water in plastic flesjes uitgedeeld. Dat is jammer, want wij denken dat dit niet vanuit de islam zo zou moeten zijn, dus we proberen een beetje meer bewustzijn te creëren”.

Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

Omschrijving *

Typ hier je reactie...


0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor