Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Zijn de tv en pc eerste levensbehoeften?

Geplaatst door: redacteur op: 23-03-2009 11:27
televisie en computer
Deurwaarders willen de televisie en computer laten opnemen in het lijstje van eerste levensbehoeften, bij inbeslagname van goederen laten ze deze dan staan.
Zijn een televisie en een computer eerste levensbehoeften? Stem op de poll en praat mee in het forum.
Een tv is geen eerste levensbehoefte.
Een computer in principe ook niet, want dan heb je weer een internetaansluiting nodig die ook weer geld kost
Nog steeds zijn er mensen die geen pc hebben. Gewoon omdat ze die niet nodig hebben of niet kunnen betalen. Dit zijn vaak mensen die helemaal nooit met deurwaarders te maken hebben. Maar mensen die een keuze maken. Ik vind dat als je met een deurwaarder te maken krijgt omdat je schulden hebt gemaakt die je niet hebt afbetaald dan mag in principe alles meegenomen worden. De enige "luxe" wat mag blijven staan is wat mij betreft: kinderspeelgoed. Maar dan heb ik het ook niet over playstations, nintendo's e.d.
Als je boven je stand leeft en dit levert deurwaarders op, dat moet je gewoon op de blaren zitten.
quote van Gast: /Eerste levensbehoeften: eten, drinken, gas & stroom, kleding.
Pc??? Kun je altijd nog bij de buren gebruiken of gewoon openbaar bij bijvoorbeeld de bibliotheek./
Ik ben het natuurlijk met je eens waar het eten, drinken, etc., betreft, maar de pc....? De buren zien je aankomen iedere keer....  De pc is een geweldig communicatiemiddel. Oudere mensen met kinderen in het buitenland voelen zich dichter bij elkaar omdat ze kunnen chatten, emailen en foto's doorsturen. Denk ook aan zieken, mensen die aan huis gekluisterd zijn door wat voor reden dan ook en door de pc enorm veel afleiding hebben. Bovendien is al bewezen dat werken met de pc je hersens goed aan de gang houdt. Ik zou de pc vóór de tv kiezen want je kunt immers bij 'uitzending gemist' de meeste tv-progamma's op de pc zien. En vanzelfsprekend ook het nieuws. Ik praat uit ervaring omdat ik door ziekte bijna 2 jaar aan bed gebonden ben geweest en zonder mijn laptop had ik me geen raad geweten. Ik kon telebankieren zonder mijn buren of kinderen lastig te vallen om mijn acc. girootjes posten. En wat dacht je van telewerken? Ik kon gedeeltelijk nog werken omdát ik een pc heb. Buiten dat, worden steeds meer openbare diensten alleen of gedeeltelijk via het internet aangeboden. Het heeft in veel gevallen niet eens meer met voorkeur te maken: je komt er niet om heen. De pc is een alles in één communicatiemiddel en je hebt er nog afleiding aan ook. (Ik telefoneer ook gratis via de pc. Enorme kostenbesparing).
Niks is gratis, je betaald toch vaste kosten....
de deurwaarder moet niets weg halen. gewoon loonbeslag en hard optreden en niets op zijn beloop laten veel eerder ingrijpen als er schulden zijn. De banken die deze mensen met geld helpen die het niet kunnen betalen.... op de zwarte lijst zetten en de licentie afnemen....
Waarom zouden uitgerekend deurwaarders de tv en de pc buiten schot willen laten? Ze treden over het algemeen op namens schuldeisers. Zou het ook kunnen zijn dat door constante techniese vernieuwingen  pc's en tv's snel in  waarde dalen  waardoor de dagwaarde dermate laag is dat inbeslagname niet loont? Er zijn gemeenten die als Byzondere Bijstand, en Armoedebeleid  tv en pc verstrekken aan minima om aan het maatschappelijk verkeer te kunnen blijven deelnemen. Dus voorkomen dat mensen niet meer voor werk of onderwijs zijn te motiveren.
Het percentage mensen met schulden in de midden- en hogere inkomens neemt toe. Verder raken er heel wat mensen buiten hun schuld in de financiële problemen.
Straffen, geselen, in het schandblok aan de kaak stellen ,uitwringen en op water en brood zetten levert de deurwaarder en daarmee de benadeelde schuldeiser ook niet veel op.
Als je geen PC hebt mis je een groot deel van de vacatures.
Je handgeschreven brief wordt bij veel bedrijven al bij voorbaat weg gegooid.
Je computervaardigheid wordt niet meer vertrouwd, wat je bij veel werk toch nodig hebt.
Kortweg je verkleint je kans op werk.
Met een TV heb je nog een beetje contact met de buitenwereld en wat ontspanning.
Zonder geld kun je niet uitgaan en maak je geen vrienden.
Veel "vrienden" komen steeds minder vaak als je geen cent te makken hebt.
Wat ga je dan doen als je je de hele dag kapot verveelt?
Moet er dan meer geld komen voor meer blauw opstraat, of ga je mensen steunen hun leven weer op de rails te krijgen?
Onder eerste levensbehoeften dienen alleen de echte eerste levensbehoeften te worden begrepen. Dus wel huisvesting, voedsel, energie en onderwijs en dus niet telefoon, Tv en PC.
In de plaats van (mobiele) telefoon kun je brieven schrijven en ontvangen en/of op bezoek gaan. I.p.v. een (dure) TV kun je naar een (goedkope) radio luisteren voor noodzakelijke informatie. I.p.v. een (dure) PC en (duur) abonnement kun je in de bibliotheek kanten lezen, boeken (goedkoop) lenen en  radio luisteren.
Een computer staat minstens gelijk aan briefgeheim.  De deurwaarder mag toch ook niet uw brievenbus leeghalen of uw postbode wekenlang opwachten!  De PC mág dus nu al niet eens meegenomen worden. Hij heeft amper financiele waarde. Het gaat om de PC-inhoud en die is persoonlijk, bevat alles over de zgn persoonlijke levenssfeer van onszelf en ons netwerk, dus hoort beschermd te zijn onder de wet op de privacybescherming, met volledige  persoonsbescherming, dat is zelfs grondrecht (artikel 10 en 13) net als briefgeheim. e-mail geheim, afluisterverbod enz.  Een PC bevat privacy, correspondentie,contact adressen geldzaken, wachtwoorden enz. De rechter mocht hem toch ook niet aan de straat zetten! Men kan ook meteen zijn bank- en andere zaken niet meer regelen, meer financiele strop dan nodig en nadelig voor evt schuldeisers, men is zijn contactadressen kwijt enz. Als mijn e-mails of mijn gegevens in iemand's PC zouden worden meegenomen door een deurwaarder of politie, zou ik ernstig willen protesteren tegen die inbeslagname, want ook mijn privacy wordt meegezogen/meegenomen! Trek de grens dus bij post, PC, telefoon, kleding, warmte, slaapplaats. Dat is geen luxe (een jurist)
Grappig................
Al die "domme" reacties dat het mensen hun eigen schuld is als ze met een deurwaarder te maken krijgen. En tsja.......schulden veroorzaak je altijd zelf, das je eigen domme schuld. Wat zijn jullie kortzichtige, domme, belerende, betwetigere persoontjes met een enorm ego.  Ach ja......jullie zullen het allemaal prima voor elkaar hebben. Althans dat denken jullie.
En ja ik vind dat een pc en tv als informatievoorziening belangrijk zijn. Dit zijn middelen waar mensen nog iets mee kunnen regelen en ergens mee op de hoogte kunnen blijven. Als mensen alles buitenshuis zouden moeten regelen, dan zijn ze veelal meer kwijt aan reiskosten etc, dan een simpel internetabonnementje van € 4,95 en een tv-abonnement.
Maar goed........het grappige blijft dat ik elke week deze kortzichtige, belerende, betweterige ego's huilend aan mijn bureautje heb zitten omdat ze nu in een situatie zitten waar ze zelf niks aan hebben kunnen doen. Vervolgens gaan ze ook nog eens mekkeren en nog meer huilie huilie doen als ze bepaalde dingen moeten opgeven..........
mijn auto weg doen??? Hoe moet ik dan naar mijn werk, hoe moet ik de kinderen wegbrengen, boodschappen doen en nee........ik kan hem echt niet missen. Mensen brengen in dit soort situaties de raarste offers om de grootste status symbolen te behouden. Alleen dan weer jammer dat ze hun zelfrespect en eigenwaarde al lang verloren zijn.
Just my two cents
Beide zijn geen eerste levensbehoefte. Daaronder versta ik eten en drinken, een bed en een dak boven mijn hoofd..............en een beetje liefde natuurlijk.
Wel is mijn pc een stuk van mij geworden, omdat er veel privé in staat. Een deurwaarder zou daar sowieso met zijn handen van af moeten blijven. Ik zou dat ervaren als een grove inbreuk op mijn privacy. In die zit is het wel een levens"behoefte". Je kunt het afnemen van een pc zien als een soort amputatie. Je gaat er niet dood van, maar je bent wel gehandicapt.
dat is nog he t verstandigse wat ik gelezen heb inderdaad moeten ze de banken aanpakken
die de mensen geld lenen waarvan ze eigenlijk al weten dat ze het niet terug kunnen betalen
de banke n denken alleen aan de vele rente die ze kunnen plukken van de mensen
Goedemorgen,
Ook mijn moeder is buiten haar schuld om in de problemen gekomen. Mijn vader was psychiatrisch patiënt en dreigde haar wat aan te doen als zij niet tekende voor een lening. Wij hebben bij de banken talloze keren aangegeven dat zij vooral niets aan mijn vader moesten lenen, maar helpen ho maar!
Mijn moeder is in 2007 van mijn vader gescheiden en heeft een schadeloosstelling verkregen, daar zij van de sociale dienst nog net 719 euro krijgt, een groot deel van de onkosten komen voor mijn rekening, want mijn moeder kan niet alles betalen van haar geld. Dus zorg ik ervoor dat wij te eten hebben en dat zij zich aan kan kleden etc. Mijn vader is vorige maand overleden en zou alle schulden op zich nemen, nogmaals hij was psychiatrisch patiënt en heeft dat natuurlijk niet gedaan.
Nu ontvingen wij afgelopen zaterdag een "mooie" brief van de Fortis of wij binnen acht dagen een sommage van 11.589.79 wilden betalen of anders!    We waren net weer een beetje aan het opkrabbelen in ons zelfvertrouwen, maar dit is de doodssteek geweest. Wij hebben al drie nachten niet geslapen en zijn bang dat wij ons huurhuis kwijt raken en de inboedel, ook al staan die allemaal op mijn naam en zijn ze niet veel waard!
Zelf raak ik binnenkort ook mijn baan kwijt, ik ben uitzendkracht en dan zitten we helemaal aan  de grond. Nogmaals begrip van de bank is er niet! Die denken inderdaad alleen aan de rente te vangen en niet aan de menselijke kant. Ik heb mijn pc nodig om een andere baan te vinden, omdat de vacatures inderdaad vooral daarop staan, wij hebben al de goedkoopste abonnementen en de televisie is een oud ding van 100 euro. Ik woon in één van de armste wijken van Rotterdam.
Natuurlijk ben ik het er wel mee eens dat je eens na moet denken: als je een Mercedes rijdt dat je die dan in moet leveren en een LCD tv natuurlijk ook. Maar ik ben het er ook mee eens dat je door faillisement in de schulden kan raken of door die mooie reclamepraatjes waar je in kan trappen.
Natuurlijk wel je zal maar ziek zijn (chronisch) of gehandicapt of om een andere reden dan heb je weinig anders dan die dingen.
ik ben het met veel reactie's eens.
maar ik vind dat je de pc moet laten staan. ik snap dat sommige mensen denken; ja hallo ze hebben schulden gemaakt en nu mogen ze de pc nog laten staan ook. maar zo makkelijk is het niet. ik heb het van dichtbij meegemaakt. ja het is idd je eigen dikke schuld dat je in de schulden komt. maar kijk is wat verder dan dat. de meeste mensen die met deurwaarders te maken krijgen, die hebben eerst maar 1 dikke schuld, en zo gaat het van kwaad tot erger. ze komen er gewoon niet meer uit. en als dan de pc het énige is waar ze nog een beetje afleiding door krijgen zou ik zeggen; laat die pc lekker staan. en neem de rest allemaal lekker mee!
Herkenbare reactie, ik denk dat ook wel eens. Met een uitkering heb je recht op allerlei subsidies en kwijtscheldingen. Vaak ook nog gratis of tegen een sterk gereduceerd tarief op vakantie, je kunt een fiets krijgen, een pc, er is een potje om te sporten en andere sociale dingen te doen.(tenminste: hier in het Zeeuwse wel) Volgens mij houden die mensen meer over dan vele werkenden. Zelf werk ik fulltime in de horeca, en dat is echt geen topsalaris. Integendeel zelfs. En ik moet echt sparen om me bepaalde dingen te kunnen veroorloven. En dan is het soms best zuur als je hoort dat ''Pietje'' van onze belastingcenten twee keer per jaar naar Griekenland gaat. En toch......toch blijf ik maar gewoon werken. Niets is beter dan je eigen geld verdienen. (om het vervolgens weer te verknoeien)
Afijn, on topic dan maar; van mij mag het spul blijven staan hoor. Zoals gezegd kun je in dit digitale tijdperk eigenlijk niet zonder. Maar hoe zit het dan met bijv. een wasmachine of een gasfornuis? Die vind ik eigenlijk net zo belangrijk als een tv of pc. Misschien nog wel belangrijker. Stel je voor en je moet heel je was op de hand doen, of je kunt geen warm eten meer maken.....
Mee eens, hoor. Maar wij (jij en ik?) zijn al wat ouder. Onze pensioenen lopen gevaar...
Mijn vader werkte, mijn moeder niet. Die was thuis. Voor de kids (mijn zus en ik). Volgens mij zijn we het daarom eens. We kunnen ons zowel met als zonder PC en TV (dat laatste wordt al moeilijker) ons vermaken. Of we gaan naar bed. Dromen is ook 'even er uit'.
Een dagje of twee geen TV lukt wel. Maar in de winter, als Nederlanders de warmte en het dak boven ons hoofd gaan opxoeken.. geen ' kip' op straat... TJA DAN IS TV, een computer of (zelfs) een radio of CD speler toch wel een goed middel om de tijd te doorstaan. Stilte is alleen maar een plezier als het schaars is...
Uw PC mag niet mee wegens bescherming van privacy.    Uw contacten en (bank)geheimen enz. zitten erin.    De waarde van de PC is niks vergeleken bij de betekenis van de inhoud. Zaken regelen, thuiswerken, werk zoeken, zelfredzaamheid bij handicap, sociaal contact  enz. alles telt zwaarder dan het tientje voor die PC dat een deurwaarder er misschien voor krijgt.
de juriste
Aan alle klagers het volgende: Een pc behoord niet tot de 'eerste levensbehoefte"  en tv behoord niet tot de 'eerste levensbehoefte' allemaal bulloops! Als je het zover hebt laten komen, dat een deurwaarder er aan te pas moet komen, om je pc'tje of tv mee te nemen, hij gaat zijn gang maar! Eerste levensbehoefte is eten, gezond leven, en daar komt het: Het komt meestal zo ver, door ongezond te leven...drank, drugs, verslavingen, roken.
Als je als gezond en weldenkend mens door het leven gaat, dan kun je de pc missen, alsook de tv, je doet het dan maar weer op z'n ouderwets, met papier en pen.....pc en tv zijn pure luxe, dat het nu 'ingeburgerd'is als 'eerste levensbehoefte' is niet een beetje, maar zeer erg overdreven, als morgen m'n pc uit elkaar klapt, ja, dan is er nog altijd de pen en papier, alsook de postzegel.....pc en tv is pure verslaving, kijk maar eens hoeveel uren eraan besteed worden 'achter de pc' door de gemiddelde gebruiker, ja ook ikzelf. Geen pc morgen meer, jammer dan, geen tv meer morgen, ja, jammer dan, maar ik ga wel verder met m'n gezonde verstand, en zal er dan toch eens heel goed over na gaan denken, waarom in godsnaam die verdomde apparaten dan zo belangrijk moeten zijn, een goede hap eten op z'n tijd, en gezond leven, is veel belangrijker, alleen wordt dat de laatste tijd nogal eens vergeten, ja, zelfs agressie heeft zijn intrede gedaan, allemaal door die verdomde apparaten, genoemd pc, tv ,en niet te vergeten, de gsm........probeer het eens een weekje of 2 zonder! Lukt dit? Dan bent u gezonder dan u denkt.....
In een voor mij heel slechte tijd heb ik ook geschreven naar de bedrijven waar ik schuld had. Zeker 2 boekjes met postzegels aan besteed, nooit antwoord. Het ging gewoon door met aanmaningen en dreigingen. Pas toen ik achter de pc van mijn dochter mijn zaken ging regelen, kwamen er antwoorden . Nee, mevrouw, wij hebben van u geen post ontvangen. Mijn ziekenfonds, mijn belcom, mijn tv provider ze wisten van niets. Inmiddels was ik drie maanden verder en was er niets aan te doen. En daar kwamen de deurwaarders. Het eerste beslag was de tv, een normale, mijn dvdspeler, een heel gewone van de Supermarkt en mijn bankstel. Ik vraag waarom, dat brengt toch niets op, nee mevrouw dat brengt ook niets op, maar u wilt niet zonder dus als u met mij binnen een week een betalingsregeling treft, komt alles weer goed als u alles betaald heeft. En anders halen wij het op.
En kom nu niet met die kortzichtige dooddoeners als dan moet je maar betalen, want heus er zijn omstandigheden die buiten je om verkeerd gaan en waar jij dan voor mag bloeden.
Ja, ik ben een "bijstandstrekker" en dat vind ik een heel naar woord. Ik doe ter compensatie erg veel vrijwilligerswerk en dat doe ik goed. Solliciteren? Plek in ons dynamische jeugde vlotte kantoor, iets voor u. Laat naar je kijken, ik ben 62 jaar en heb altijd voor mijn gezin gezorgd, zodat ze niet met een sleutel om hun nek over straat zouden zwerven. Toen was er nog geen opvang e.d. Trouwens .... nou ja dat is een andere discussie
Voor dat er uberhaubt wat weg gehaald moet worden kan men eens eerst kijken wat er speelde en wat de oorzaak is dat mensen met een deurwaarder te maken krijgen.
Ik kan me niet voorstellen dat iemand dit moedwillig doet.
Daarbij zie je vaak mensen die eigenlijk altijd normaal geleefd hebben opeens te maken krijgen met de economische veranderingen, waardoor alles maar duurder wordt.
Kijk dan voornamelijk naar mensen waarvan hun inkomen toch al niet al te breed is.
Meestal zie je mensen in problemen komen doordat de regering overal een schepje er boven op gooit, want zolang de mensen nog geld hebben om uit te geven, valt er wat te halen!!!
Ze weten immers precies te vertellen waar de centen heen gaan. maar terug krijgen ho maar.
B.v de belastingdienst leuker kunnen we het niet maken wel makkelijker!!
Leuker maken kan zeker wel, door de mensen eens te vertellen wat er terug te halen valt, of is daar geen tijd voor? maar wel tijd om grondig te kijken of je wel genoeg betaald.
Een niet werkende huisvrouw heeft recht op 125 € per maand, ongeacht of de man nu werkt of niet! ( ik weet zeker dat hier mensen na dit te lezen gaan navragen en met terugwerkende kracht centen krijgen ). zo zie je maar leuker kan echt wel, en met beetje geluk heb je dan geen deurwaarder nodig.
Tegenwoordig kunnen we niet meer zonder een computer. Het is ons potlood en papier zo langzamerhand geworden. We doen er veel mee bankieren mailen etc. In veel gevallen is bv eten koken er ook niet bij want we bestellen gewoon even wat. Zelfs boodschappen doen via Appie Hein of elders. Of een leuk spel doen. De krant lezen. Of je werk doen. Tis eigelijk wel jammer want de mens wordt steeds apatischer en weet steeds slechter sociale contacten te onderhouden. Men durft via internet elkaar alles te vertellen maar echt oog in oog .
PC een eerste levens behoefte?? Ik ben bang dat het dat gaat worden. Maar ja voorruitgang houd je niet tegen. Hoeft ook niet.
TV tja wat zal ik zeggen, die is tegenwoordig nog wel te missen. Want een PC kun je ook als TV gebruiken met een groot scherm.
Reinder Houwen
Lead us the way, maar volgens mij bent u abuis. Wij huisvrouwen kregen wel een bedrag, maar dat gaat weer van het inkomen van de man af. Dus leverde je dat gewoon weer in .
Maak ons wijzer.
Voor iedereen die claimt dat het iemands eigen schuld is zijn zeker de rijken die voldoende geld hebben! Als je net als ik onderaan de sociale "voedselketen" zit is het niet zo gemakkelijk om uit de schulden te blijven! Elk jaar worden de ziektekosten etc. hoger en heb ik een inkomen van maar 900 euro, ik hou nu nog net 50 euro per maand over om mijn boodschappen van te doen!  Ik ben een alleenstaande vrouw en te oud om te gaan werken, ik ben ook altijd thuis gebleven voor de kinderen, dus kansloos om iets te vinden. Het is ook zo gemakkelijk om te denken dat iedereen dure spullen koopt en daardoor in de problemen komt!
Voor degenen die dit denken denk zelf eens even na voordat je zoiets opschrijft, het hoeft niet altijd zo te zijn. Ik woon zelf in een arme wijk in een huis die bijna van ellende in elkaar zakt, toch knijpen ze mij elk jaar weer een beetje meer uit en mijn uitkering gaat niet mee omhoog. Waarom denk je dat de Voedselbank bestaat? Die is niet voor niets opgericht!
in ieder geval de pc als eerste levensbehoefte: steeds meer betalingen verlopen via internetbankieren dus via de pc.
En via de pc kun je ook tv kijken en radio horen.  Dus . . .  Groet/Jochanan
Als iemand alleen eten, drinken, gas, stroom heeft, maar oud, of ziek is, en daardoor alleen, heb je geen leven. Jammer genug, maar in de werkelijkheid,  deze twee apparaten vervangen de mensen en de "menselijkheid". Kinderen en TV-PC is iets anders, maar de oorzaak is hetzelfde. Wie heeft nog aandacht voor de anderen?
Hartstikke goed idee, elke computer in Nederland 2 maanden op non-actief, hoe gek zou het dan worden in Nederland, alles weer op de oude manier, alle rekeningen op papier, alles per post, tnt weer meer werk, meer postbodes in de straat, gezellig. En geen tv? Hartstikke mooi, ff uitproberen voor een half jaartje, iedereen weer aan het 'mens erger je niet' (of wel?)
Zo'n 12 jr gelden hadden ze je voor gek verklaard, als je zou zeggen ,dat in 2009 de computer een onmisbar iets zou zijn nu.....ook het mobiele bellen, ook dat bestaat nog niet eens zo lang, en een ieder kan absoluut niet zonder, (zeggen ze) ik kan alles missen, als kiespijn, alhoewel ik er toch wel hoofdpijn van zou krijgen, zonder al dat moois.....
Een duerwaarder moet de pc en tv dan ook laten staan waar hij staat, punt uit.
Als ik thuis mezelf ga zitten kapot vervelen omdat ik geen TV of computer meer heb, dan ga ik mijn inbrekersgereedschap maar eens tevoorschijn halen.
Dan ga ik wel een TV halen bij iemand die het toch geen eerste levensbehoefte vindt.
wat een onzin dat je geen kwijtschelding kunt aanvragen als je 65 euro boven het bijstandsniveau verdient. kwijtschelding kun je aanvragen met inkomens tot 120% van het bijstandsniveau.
TV, PC, Telefoon, allemaal zaken die tegenwoordig eenieder heeft, en als ze het je dn afgepakt hebben om de een of andere omstandigheid, nou, dan heb je toch nog buren. En tv's zijn er zat hoor, ze liggen voor het oprapen, alsook de laptops, dus hoezo eerste levensbehoefte, denk dat goed eten en een bed wel wat belangrijker zijn...
  • primaire goederen: de eerste levensbehoeften.
  • luxe goederen.
Bij deze indeling doet zich het probleem voor dat, wat men in een bepaalde tijd of op een bepaalde plaats luxe vindt, in een andere tijd, of op een andere plaats tot de eerste levensbehoeften wordt gerekend .'

Anno 2009 denk ik dat een pc geen luxe meer is. Te meer omdat omdat alles digitaal gaat: goedkoper produktaankopen doen (veel produkten op Internet veelal goedkoper dan in de winkel), bankzaken (even een storting doen op rekening van derden bij de ABN bank kost 15!! Euro), contact met belangrijke instanties, etc.. . Het is natuurlijk wel een probleem om een scheidslijn te vinden tussen wat dan een standaard PC is en wat bijv. een luxe super-laptop is. Want ik denk dat daar wel een groot verschil in zit, net als tussen een simpele KTV of een 40 inch LCD TV scherm. 

Overigens hebben wij (door eigen toedoen) in de schuldsanering gezeten en inmiddels de test positief doorstaan na 3 jaar en hebben we inmiddels weer alles op poten. Voordat we in de WSNP terecht kwamen, zaten we al jaren in financieel verval, met continu (dreiging van) beslaglegging en deurwaardersbezoeken. Wat waren we blij dat we een internetverbinding en een PC hadden. In al die jaren hadden we hiermee veel zaken snel kunnen regelen met schuldeisers, instanties en dergelijken. Als we dit allemaal per brief hadden moeten doen, dan waren we misschien niet waar we nu zijn. Dat is mijn mening. Dus ik ben ervan overtuigd dat een PC op zich een onontbeerlijk iets is anno 2009. 

Pas als je dit soort zaken hebt meegemaakt (of van dichtbij hebt meegemaakt), al dan niet door eigen toedoen, kan je meepraten over dit soort zaken. Wat belangrijker is dan meepraten, is het kunnen relativeren. Voor velen is dit onmogelijk, omdat ze dit niet kennen.

Ed
Voorlichtingscentrum Overheidsbijdragen heeft recent maar liefs 140 overheidsbijdragen voor particulieren in een gebruiksvriendelijk handboek samengevat. De overheid zet tegenwoordig alle regelingen op internet via digitale overheidsloketten. Mensen die geen PC hebben blijven veelal verstoken van deze informatie. Hierdoor maakt de overheid zich mede schuldig aan het niet-gebruik van deze regelingen door mensen die er wel recht op hebben. Dus laat de overheid er dan op zijn minst voor zorgen dat iedereen over een gratis PC met internetaansluiting kan beschikken.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor