BNNVARA Logo
NPO
Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Is de keukenboer verplicht ie te informeren over de grote van de afzuigkap? En als hij dit niet gedaan heeft, maar achteraf blijkt dat deze niet goed is, dat je dit zelf als consument mort be

Bijdrage door gebruiker
19-07-2023
6 reacties
Goedendag allemaal,

8 maanden geleden hebben wij een keuken gekocht, deze volledig laten installeren en ook de voorbereidingen zijn door het bedrijf gedaan, leidingwerk, stucen, periplex, elektra, etc.

In de afgelopen tijd zijn wij erachter gekomen, omdat de afzuigkap niet goed werkt, dat onze koof te klein is en het gat naar buiten ook. Dit hebben wij vernomen van de Samsung monteur, die de afzuigkap kwam beoordelen.

De keukenboer heeft onze oude koof gebruikt, maar wel zonder overleggen ingekort. Ze hebben ons echter nooit geïnformeerd over hoe groot de koof moet zijn voor de afzuigkap. Wij als leek hebben daar totaal geen verstand van en ook niet bij nagedacht.

Nu moet de volledige koof weg gehaald worden en een nieuwe gemaakt worden. Dit kost ons 600 euro.
De keukenboer geeft aan dat dit voor onze eigen rekening is. Echter ben ik zelf van mening dat dit niet onze eigen fout is. Zij hebben de keuken volledig ingemeten, ontworpen, voorbereid en geïnstalleerd.
Na dit te hebben aangegeven wordt er nog steeds gezegd dat wij dit zelf moeten betalen. Klopt dit?

Ik weet niet wat juridisch klopt, als het zo is, betalen wij dit natuurlijk zelf. Maar het voelt niet goed. Daarnaast is de communicatie erg slecht en wachten wij al lang tijd op het maken van een la en plinten onder de keuken.
Aan de andere kant denk ik laat maar, ik betaal alles wel , maar wil dit toch graag weten.
Hopelijk kan u ons advies geven, alvast bedankt.
Delen:

Deze vraag is gesloten.
Het is niet meer mogelijk te antwoorden of te reageren. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vraag en antwoorden sluiten mogelijk niet langer aan op de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.