Mijn vriend heeft jarenlang een aantal dagen in de week gewerkt naast zijn studie (2010-2012). Nu heeft hij vorig jaar bericht gehad dat hij al die drie jaar te veel huur- en zorgtoeslag heeft ontvangen omdat hij als student teveel verdiend heeft. Dat is een schuldbedrag van meer dan 10.000 euro. Nu krijgt hij vandaag een bericht van DUO dat omdat hij teveel verdient heeft hij zijn prestatiebeurs ten onrechte heeft ontvangen en waarschijnlijk dit bedrag over drie jaar ook moet terugbetalen, de hoogte wordt nog nader vastgesteld, ongeveer 6000 euro.
Maar hij heeft inmiddels geen cent meer over, de belastingdienst pakt alles af, hij werk 52u per week om per maand 450e af te kunnen lossen (heeft de belastingdienst vastgesteld), hij heeft een weekbudget van 35euro (voor eten, reiskosten, alles).
Met deze nieuwe schulden komt hij de eerste 6 jaar hier niet vanaf en dan is hij nog niet eens aan zijn werkelijke studieschuld toegekomen (ongeveer 2500,- euro). Hij heeft jarenlang gewerkt naast de studie omdat hij niet wilde 'sponzen' van de overheid en nu krijgt hij daar een hele dikke rekening voor waardoor hij alle moed begint te verliezen, kan dit zomaar?