Sorry, een beetje lang verhaal:
01-08-2008 werd ons dochtertje geboren. Ik heb op mijn werk kinderopvang, daar zou zij komen te zitten. Echter, zij hadden toen alleen de woensdag beschikbaar. Dus voor de maandag en donderdag zijn we op zoek gegaan naar een ander kinderdagverblijf, en helaas uitgekomen bij Catalpa. Wij hebben haar daar ingeschreven voor de overige 2 dagen.
Nu kreeg ik op gegeven moment bericht van het kinderdagverblijf op mijn werk, dat ze toch alle dagen terecht kon. Super natuurlijk, dus we hebben haar weer meteen uitgeschreven bij Catalpa, EEN MAAND VOORDAT DE OPVANG ZOU BEGINNEN. De medewerkster van Catalpa zei wel dat er opzegkosten waren, maar dat als wij aangaven dat de opvang nog niet was gestart, en wij onze plek wilden afstaan aan een ander kindje, deze kosten beperkt zouden worden. Ook heb ik haar aangegeven niet een heel bedrag ineens te kunnen missen, maar dit was geen enkel probleem, de financiële afdeling zou contact opnemen met mij voor een betalingsregeling.
2 dagen hierna nog geen contact geweest, wel had Catalpa maar vast het bedrag van € 580,- (1 maand opvang) van mijn rekening afgeschreven. Dit heb ik gestorneerd omdat dat niet de afspraak was. Hierna was contact ineens wel mogelijk om een betalingsregeling af te spreken.
Ik heb toen aangegeven 2 huizen te hebben, waarvan 1 te koop staat, en dus 2 hypotheken, 2x VvE, etc. Ik wilde 4 maanden lang € 145,- per maand betalen en dan was de schuld weg. Catalpa wilde dit niet, omdat het dan overging in een nieuw jaar, maar ik heb toen al gezegd echt niet méér te kunnen betalen. Ik heb toen in november, december, en januari braaf mijn € 145,- overgemaakt. Krijg ik begin februari een incassodreiging! Het geld moest vóór 4 februari op hun rekening staan, anders kwamen er kosten bij.
Weer telefonisch contact. Eerst ontkende de man daar glashard mij ooit gesproken te hebben, toen hij mijn vriendin aan de lijn had. Later belde ik hem zelf en wist hij ineens wel weer wie ik was. Uitgelegd dat ik braaf betaalde, en dat de 4e echt niet ging lukken want ik krijg de 24e salaris. ik koneen paardagen krijgen, tot de 10e, maar niet langer. Ik heb ECHT mijn best gedaan, maar kreeg maar € 80,- bij elkaar. Dit heb ik weer gestort, en gebeld met de mededeling dat ik € 60,- tekort kwam, maar dat ik 5 dagen later dit zou storten want dan was er weer wat geld.
Reactie Catalpa: Helaas, we geven geen uitstel meer. Ze wilden toen de incasso opstarten met alle kosten van dien, voor € 60,- en een periode van 5 dagen!!! Terwijl ze heel goed wisten in welke situatie wij zaten: 2 huizen om te betalen, en vriendin met een restschuld uit een vorige relatie, en een kindje om te voeden. Ik heb toen gelukkig nog één keer wat kunnen lenen om dit te betalen, maar kan dit nou zomaar? Dat is toch niet normaal?
Tevens heb ik de volgende vragen: Inde overeenkomst van Catalpaovereenkomst staat dat zij verplicht zijn ons op de hoogte te stellen dat er opzegkosten zijn, en hoe hoog deze zijn. Dat is niet gebeurd. De medewerkster aan de telefoon zei dat we een ander kindje de plaats konden gunnen om kosten te beperken, en daarna wist ineens niemand meer van deze regeling af. Ik heb nu inmiddels sinds begin februari 4 mails gestuurd maar geen enkel antwoord mogen verwachten.
Eindstand: Wij zijn € 580,- armer terwijl er nooit ook maar één dienst is geleverd, we zijn blijkbaar voorgelogen door een medewerkster, zowel over een kostenbesparende regeling als over het feit dat er een betalingsregeling zou worden besproken, én we krijgen nu helemaal nergens antwoord meer op. WAT MOETEN WE NU?
Bedankt alvast :)