Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Koop eigen huis is voor Jan Modaal een droom

19-07-2019
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
63 keer bekeken
  •  
sleutels huis nieuwe woning
Het kopen van een eigen huis blijft voor steeds meer middeninkomens een droom. Omdat de lonen amper stijgen, lasten toenemen en de woningprijzen naar recordhoogtes stijgen, is een eigen huis voor mensen met een normaal inkomen vaker onbereikbaar.
Huizenmarkteconomen Nic Vrieselaar en Carola de Groot van het Economisch Bureau van Rabobank noemen de resultaten van een onderzoek, dat in opdracht van De Telegraaf is uitgevoerd, ontluisterend. "Voor Jan Modaal is de welvaart die als normaal werd beschouwd, zoals een eigen huis, niet meer vanzelfsprekend", zegt econoom Nic Vrieselaar in de krant.

Prijzen van een woning enorm opgelopen

Voor Jan Modaal is de prijs van een woning opgelopen tot acht à negen keer het jaarinkomen. Dat was in de jaren 90 nog vier tot vijf keer. Middeninkomens komen daardoor in de vrije huursector terecht en die krijgen, stelt Vrieselaar in De Telegraaf, toch al vaak de volle mep te verwerken. "Lagere inkomens worden ontzien met toeslagen, hogere inkomens kunnen schuiven met de belasting." Jan Modaal valt daar precies tussenin. ANP
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

Omschrijving *

Typ hier je reactie...


0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Reacties (4)

zeiler
zeiler
19 jul. 2019 - 23:25
en door de klimaat akkoorden, geen gas meer , worden de huizen nog veel duurder  en de subsidies die misschien komen, betalen we via de belastingen toch ook weer zelf.   de burger draait gewoon weer voor op voor al wilde overdreven plannen
scheffers
scheffers
19 jul. 2019 - 18:22
Dit dankzij de Europeesche Centrale Bank o.l.v. Draghi. Waardoor een lage rente en hypotheekrente en daardoor een buitengewone stijging van de huizenprijzen. Voor de aandeelhouders een feestje, maar voor de lage en middeninkomens, spaarders en gepensioneerden een drama. Lang leve de euro.
gerard van tol
gerard van tol
19 jul. 2019 - 17:07
Met de hartelijk trap na van Rutte en consorten. En maar blijven stemmen op deze zelfverrijkers.
vrijmark
vrijmark
19 jul. 2019 - 16:15
Dankzij deze rechtse regering

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor