Vliegtuigmaatschappij Ryanair pleegt contractbreuk door zomaar vluchten te schrappen. De Ierse budgetluchtvaartmaatschappij moet dan ook de extra kosten vergoeden die reizigers door de plotselinge maatregel maken, vindt de Consumentenbond. De bond stelt door veel Ryanair-passagiers te zijn benaderd.
Tientallen vluchten
Ryanair kondigde afgelopen weekend aan tot eind volgende maand tientallen vluchten te schrappen. Het bedrijf kan veel personeel niet inzetten, onder meer door achterstallige vakantiedagen die moeten worden opgemaakt.
Ook de Belgische consumentenorganisatie Test-Aankoop is niet tevreden over Ryanair. Test-Aankoop stelt dat de luchtvaartmaatschappij passagiers niet correct informeert over hun rechten. Gedupeerden zouden alleen een voorstel krijgen voor terugbetaling of een alternatieve vlucht. ,,Terwijl de betrokken passagiers ook recht hebben op een schadevergoeding wanneer het een annulering van een vlucht betreft die binnen de twee weken gepland staat.''
Overleg consumentenorganisaties
Test-Aankoop overweegt samen met Italiaanse, Spaanse en Portugese consumentenorganisaties juridische stappen tegen Ryanair. De Consumentenbond zegt nog geen beslissing over concrete stappen tegen Ryanair te hebben genomen. ,,Maar we staan in overleg met onze collega-organisaties uit andere Europese landen.''
Ook de Europese Commissie houdt Ryanair in de gaten en stelt dat de prijsvechter zich moet houden aan de regels die gelden voor het compenseren van passagiers. ,,We moeten kijken of Ryanair de rechten van passagiers respecteert'', zei een commissiewoordvoerder maandag. ANP
ik werd meerdere malen wekelijks gebeld nu werd ik daar helemaal gek van .heb tenslotte van het Nederlands EnergieCollectief een offerte bekeken van essent na verdere doorrekening bleek dat ik zeker niet goedkoper uit was .heb het dus de zelfde dag gelijk geannuleerd ben benieuwd wat er gaat gebeuren . als ze het alsnog doorvoeren hoe kom ik er dan vanaf .
Niet alleen energiebedrijven, maar ook collectieven bellen mij vaak omdat ik een ZZP'er ben.Vreselijk irritant en opdringerig en toevoegen aan een bel-me-niet register helpt voor geen meter.
Oxxio heeft dat in het verleden ook geflikt. Zoals onder alle verzekeringsmaatschappijen in welke vorm dan ook (auto - ziektekosten), zouden deze opgeheven dienen te worden en ondergebracht in een enkele maatschappij welke onder toezicht van de Staat zou moeten zijn. Voordelen zijn dat de geleverde prijzen direct verlaagd kunnen worden vanwege het feit dat de ruif klein is geworden te klein om nog profijt van te kunnen trekken middels allerhande directeuren, manager etc.