Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen

Trumps oorlog tegen trans personen in volle gang: van inreisverbod tot massaontslagen in het leger

27-02-2025
  •  
leestijd 2 minuten
  •  
1750 keer bekeken
  •  
ANP-518640889

Trans personen zijn niet meer welkom in de Verenigde Staten. Dat blijkt uit een memo van minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. De memo die zich in eerste instantie lijkt te richten op het weren van trans vrouwen uit vrouwensportcompetities, bevat nog een huiveringwekkende passage. Daaruit kan worden opgemaakt dat ook trans reizigers het land niet meer binnenkomen.

Volgens de memo moet op alle visumaanvragen voor toegang tot de Verenigde Staten, “het geslacht van de aanvrager bij geboorte” vermeld zijn. Wanneer iemand het geslacht bij wet heeft laten wijzigen in het reisdocument, kan de toegang geweigerd worden. Ook wanneer de Amerikaanse douane een “redelijk vermoeden” heeft dat iemand trans is, mag het visum ongeldig worden verklaard. Oftewel: als de douanebeambte vindt dat je er niet mannelijk of niet vrouwelijk genoeg uitziet, word je op de eerste vlucht terug naar huis gezet.

Bij het verifiëren van het geslacht van een aanvrager, zegt de memo dat de beoordelaar "kan vertrouwen op documenten die door de aanvrager zijn verstrekt", maar dat "als ander bewijs redelijke twijfel werpt over het geslacht van de aanvrager, u de zaak moet afwijzen en aanvullend bewijs moet vragen om het geslacht bij de geboorte aan te tonen." Wie “het reisdoel of sekse verkeerd weergeeft” kan permanent de toegang tot de VS worden geweigerd.

Donderdag werd ook bekendgemaakt dat trans personen niet meer mogen dienen in het Amerikaanse leger. Dat had minister van Defensie Hegseth, een oud-Fox News-presentator, al tijdens zijn hoorzitting gezegd, maar is nu doorgevoerd. In een memo van het Pentagon staat nu dat binnen 30 dagen alle trans personen in militaire dienst geïdentificeerd moeten zijn, daarna moeten ze binnen nog eens 30 dagen ontslagen worden.

Binnen de Amerikaans krijgsmacht geldt geen meldingsplicht voor trans personen en het Pentagon weet dan ook niet exact om hoeveel mensen het gaat. Volgens transrechtenactivisten gaat het vermoedelijk om zo’n 15.000 militairen.

Donald Trump opende al tijdens zijn bizarre inaugurele toespraak de jacht op trans personen door te verkondigen dat de VS voortaan maar twee geslachten erkent, man of vrouw, en wel het geslacht dat bij geboorte is vastgesteld. Welke gevolgen dat in het dagelijks leven heeft, ondervond actrice en model Hunter Schafer onlangs. Schafer, een trans vrouw, moest na diefstal een nieuw paspoort aanvragen. Toen zij het nieuwe document ontving, stond daarin dat ze een man is.

Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

Omschrijving *

Typ hier je reactie...


0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Reacties (7)

Gajes
Gajes
27 feb. 2025 - 23:07

Obama had toen een begin gemaakt met het toelaten van openlijk transgender mensen in het leger. Sinds 1 oktober 2016 konden militairen een medische behandeling krijgen om van geslacht te veranderen en die wijziging ook doorvoeren in de administratie.

Er werkte toen ongeveer 6000 transgender mensen ( waarschijnlijk veel meer ) , waarvan ongv. 250 gebruik maakte van die regeling.

Als trans mensen het leger ingaan is dat vaak met de redenen die iedere minderheid heeft, de zorgverzekering of omdat ze nergens anders worden aangenomen.

In zijn eerste termijn ontsloeg Trump ook trans mensen uit het leger, dus geheel als een verassing komt dit niet.

Het jachtseizoen wordt wel erg snel geopend nu, dat is wel een verassing.

Vreselijk.

1 Reactie
Irisaperture
Irisaperture1 mrt. 2025 - 19:27

Ik meen me toen ook te herinneren dat het werd omschreven als een "financial burden" als trans mensen in het leger chirurgische ingrepen ondergingen, en dat ze uitzochten dat het iets van 0,8% van het totale militaire budget betrof...

Frits Jansen
Frits Jansen
27 feb. 2025 - 17:26

Nederlanders hebben voor de VS gelukkig geen visum nodig. Behalve als je zoals ik als nieuwsgierige wereldreiziger in Iran bent geweest. Mij werd aanbevolen de gok niet te wagen en een visum aan te vragen, wat vooral veel geld kostte en heel lang duurde.

Bij aankomst op Atlanta Airport waren ze niet eens geïnteresseerd in mijn paspoort. Er stonden wel 1000 mensen te wachten dus iedereen werd doorgewuifd

2 Reacties
itsme3
itsme327 feb. 2025 - 23:56

Was het niet sinpeler geweest een nieuw paspoort aan te vragen. Nu staat er daar in het systeem dat u in Iran bent geweest en moet u voortaan altijd een visum aanvragen.

vdbemt
vdbemt28 feb. 2025 - 15:08

Fijn voor je. Maar wat moeten wij met deze informatie? Of ben jij transpersoon en kon jij ongehinderd door?

hgroen2
hgroen2
27 feb. 2025 - 17:12

als alle militairen nu solidair zijn en ook ontslag nemen, staat Trump toch flink in zijn hemd.

Backtobasics
Backtobasics
27 feb. 2025 - 16:44

Toevallig ken ik via sociale media iemand in Amerika iemand die na een lang proces in transsitie is gegaan, en daar ook openlijk voor uit kwam.

Het is een van de meest zachtaardige, creatieve en sympathiekste mensen die ik ken, die geen vlieg kwaad doet.

Hartverschreurend om nu te horen hoe uitgerekend deze mensen nu opgejaagd en gedemoniseerd worden.

Te walgelijk voor woorden.

3 Reacties
Gajes
Gajes27 feb. 2025 - 22:41

Het is voor iedere groep erg, als je wordt geweerd uit de maatschappij. En niet iedere transgender persoon is sweet.

Ik snap dat je het goed bedoeld, maar agressief en cynisch die ik ben, en alleen creatief met emojies, hou ik de feiten graag helder :)

Backtobasics
Backtobasics28 feb. 2025 - 17:17

@Gajes

Ik had het over deze desbetreffende persoon.

Natuurlijk zijn niet alle travo,s lief ...............................het zijn net mensen.

Irisaperture
Irisaperture1 mrt. 2025 - 19:25

Benoemen dat iemand zachtaardig is en sympathiek gaat voorbij aan het feit dat een hele hoop mensen dat zijn, maar dat het alleen trans mensen/minderheden in het algemeen zijn waar 1 persoon die zich misdraagt onmiddellijk wordt aangegrepen om de hele gemeenschap mee af te schilderen.

.

Ook trans mensen kunnen horken zijn, maar helaas wordt dat meteen als wapen ingezet tegen hun hele bestaansrecht, net als hoe 1 spijtoptant onmiddellijk de basis vormt voor een totalitair zorgverbod bij politici.

Politici die, met enige hilariteit claimen dat spijt vreselijk wijdverbreid is en stijgende maar het wel continue met het verhaal van maar 1 persoon moeten doen.

Politici die zich daarbij baseren op een liegende voormalig kinderarts uit het Verenigd Koninkrijk die als totale niet-expert de mogelijkheid kreeg een complete medische discipline de nek om te draaien en in het rapport dat ze daarover schreef de hele boel bij elkaar liegt...

.

Het zijn gewoon de spelregels van fascisten: creëer een denkbeeldige vijand en geef deze de schuld voor alle problemen in het land.

In Nederland zijn alle seksuele minderheden alvast een politieke kleur toebedeeld en de complotdenkers van de Week voor de Lentekriebels werd gelijk gegeven met het Hoofdlijnenakkoord waarin seksuele voorlichting over deze diversiteit maar eens afgelopen moest zijn.

Mensen snappen hier alleen nog niet dat dit christo-fascisme hun ook gaat raken en denken buiten schot te blijven omdat ze niet tot die minderheid behoren.

Volrin
Volrin
27 feb. 2025 - 15:57

Maar nee hoor, het zijn geen fascisten.

Walgelijk.

Baloemparoempaloempa
Baloemparoempaloempa
27 feb. 2025 - 15:16

Ik snap kritieken op transgenderisme en trans chirurgie bij jongeren. Ik heb daar ook kritiek op. En ik heb kritiek op transgender vrouwen in de sport

Maar Trump en MAGA schieten dan weer meteen door. Zoals ze in alles doorschieten

Hier en daar hebben ze soms wel een punt, maar ze komen vervolgens met over the top beleid.

Waarom zou je trans mensen uit het leger weren? Want een trans kan niet vechten?

Oftewel: als de douanebeambte vindt dat je er niet mannelijk of niet vrouwelijk genoeg uitziet, word je op de eerste vlucht terug naar huis gezet.

Vrij absurd

Laten wij ons niet teveel met die Amerikanen bezighouden en ons meer op Europa richten. Op Nederland. Laat

Amerikanen het maar lekker zelf uitzoeken allemaal. Het is een compleet achterlijk land en wij moeten ons om onszelf bekommeren

11 Reacties
Frits Jansen
Frits Jansen27 feb. 2025 - 17:29
Deze reactie is verwijderd
Minstens5
Minstens527 feb. 2025 - 18:14

@Baloem

.

"Maar Trump en MAGA schieten dan weer meteen door. Zoals ze in alles doorschieten "

.

Doe niet alsof je het niet wist.

Je was door meerderen gewezen op de consequenties van je anti-woke.

Karingin
Karingin27 feb. 2025 - 19:23

'Wat bedoel je met "kritiek op transgenderisme" bij jongeren? Het kind (jaar of 13) van mijn beste vriend is geboren als meisje maar voelt zich anders. Die heeft inmiddels een andere naam aangenomen en wordt vooralsnog graag aangesproken met zij/hen - kan dus nog veranderen, want zo'n kind is gewoon nog zoekende. Er vinden echt nog geen chirurgische ingrepen plaats op die leeftijd hoor, dat is een domrechts fabeltje en je zou beter moeten weten, een arts zou nooit zo'n onomkeerbare behandeling uitvoeren bij kinderen. Sowieso gaat er aan zo'n heftige ingreep een traject van jaren vooraf.

Dus waar heb je nou precies kritiek op dan?? Ga je dat kind vertellen dat die voorlopig nog maar gewoon als meisje door het leven moet?? Dát is pas mishandeling, en je kunt er donderop zeggen dat je je kind ernstige psychische schade toebrengt!

Gajes
Gajes27 feb. 2025 - 22:46

Baloemetc

Kappen nou met je bullshit want er gebeurd geen chirurgie op kinderen of op jongeren !!!!

Dus je begrijp geen fok !

Robbin_T
Robbin_T28 feb. 2025 - 9:24

@Gajes

"Kappen nou met je bullshit want er gebeurd geen chirurgie op kinderen of op jongeren !!!! "

.

In de VS gebeurt dat wel degelijk. Weet jij ook.

Ewout Pool
Ewout Pool28 feb. 2025 - 11:17

Beste Baloemparoempaloempa,

Ik had in eerste instantie ook mijn bedenkingen bij het in de puberteit helpen van jongeren om in transitie te gaan.

Hád, want inmiddels weet ik beter. Op de school waar ik werkzaam ben zijn er een paar leerlingen transgender. En die voelen zich zonder uitzondering mentaal lekkerder in hun nieuwe geslacht of ergens tussen de geslachten in. Ik moet de eerste nog tegenkomen die teruggaat naar zijn geboortegeslacht. Uiteindelijk gaat het erom dat mensen zich happy voelen, meer niet.

Als jij of ik als cisgender ons happy voelen is dat òòk goed, niemand zal dat van je afpakken, je geeft alleen anderen de ruimte om te zijn wie ze willen zijn.

Niemand wordt op jonge leeftijd geopereerd. Je krijgt alleen puberteitsremmers. Daarmee stel je het vormen van secundaire geslachtskenmerken uit. Stop je op een gegeven moment daarmee, dan zal de puberteit alsnog plaatsvinden. Maar mensen die dat doen ben ik nog niet tegengekomen, wel jongeren die de dagen aftelden tot het moment dat ze de operatie konden ondergaan.

En dat is meteen het antwoord op de vraag van transvrouwen in de sport. Als ze die puberteitsremmers hebben gehad hebben ze ook niet de mannelijke spieropbouw gehad, en is er dus geen krachtsverschil. En dat is de voorwaarde die veel bonden nu ook stellen.

En ja, ook onder transgenders zijn er gekken die veel media-aandacht krijgen. Maar dat geldt voor elke groep. Laat je daardoor niet verblinden.

Gajes
Gajes28 feb. 2025 - 13:02

Robbin-T

Met 18 jaar mag je top surgery doen, dan ben je volwassen. In sommige Staten met 16 maar dan moet diegene wel een aan een shitload van voorwaarden voldoen, parental consent hebben.

Je bent hier bewust aan het liegen, onwaarheden verspreiden.

Zwak gedrag dus.

Karingin
Karingin28 feb. 2025 - 16:32

Zucht.... 🤨🙄Vermoeiend dit, maar toch hier dan even een Harvard-studie;

"For teens ages 15 to 17 and adults ages 18 and older, the rate of undergoing gender-affirming surgery with a TGD-related diagnosis was 2.1 per 100,000 and 5.3 per 100,000, respectively. A majority of these surgeries were chest surgeries. When considering use of gender-affirming breast reductions among cisgender males and TGD people, the study found that cisgender males accounted for the vast majority of breast reductions, with 80% of surgeries among adults performed on cisgender men and 97% of surgeries among minors performed on cisgender male teens."

--

En de réden van die operaties staat er niet bij hè (bij Reuters las ik dat dit cijfers van de verzekeraars zijn), daar zit echt wel een medische noodzaak achter want geen arts zal zo'n onomkeerbare ingreep doen op zo jonge leeftijd.

--

Is 't nou afgelopen met je gestook Roblul...? En wil je voortaan zelf even verifiëren voor je zulke hitsende uitspraken napapegaait? Je suggereert wel dat er kinderen misvormd worden en zet daarmee de transgemeenschap weg als een enge cult of zo!

Robbin_T
Robbin_T28 feb. 2025 - 16:50

@Gajes

Je zegt:

"er gebeurd geen chirurgie op kinderen of op jongeren !!!!"

en vervolgens zeg je:

"Met 18 jaar mag je top surgery doen, dan ben je volwassen. In sommige Staten met 16 "

.

Dan wordt er toch chirurgie gepleegd op jongeren? Dat er voorwaarden zijn en dat het niet overal kan zal zeker, maar 16 blijft hoe dan ook een jongere.

Dergelijke boude stellingen deponeren die gewoon aantoonbaar echt niet kloppen lijkt me nergens goed voor.

.

.

Overigens als het aan de World Professional Association for Transgender Health ligt wordt de leeftijd in de toekomst lager. Dan wordt het top-surgery vanaf 15 en bottom vanaf 17.:

.

"A leading transgender health association has lowered its recommended minimum age for starting gender transition treatment, including sex hormones and surgeries."

.

bron: https://apnews.com/article/gender-transition-treatment-guidelines-9dbe54f670a3a0f5f2831c2bf14f9bbb

@Gajes en Karingin

Laten we het wel gewoon bij de werkelijkheid houden.

Robbin_T
Robbin_T28 feb. 2025 - 16:54

@Karingin

"Je suggereert wel dat er kinderen misvormd worden en zet daarmee de transgemeenschap weg als een enge cult of zo!"

.

Ik geef helemaal nergens een waardeoordeel over de operaties dus dat "enge cult" is echt voor jouw conto. Ik merk alleen dat er vaak uitspraken worden gedaan die gewoon niet kloppen. Geen operaties op jongeren is gewoon simpel aantoonbaar niet waar dus waarom zou je daar zo stellig het tegendeel beweren.

Als je acceptatie voor iets wil is eerlijkheid en openheid de enige weg.

Irisaperture
Irisaperture1 mrt. 2025 - 19:17

U gebruikt het woord "transgenderisme" (grote rode vlag) bij trans jongeren. Chirurgie is tussen 16 en 18 jaar louter een borstverwijdering of borstvergroting, meer niet.

U snapt kritiek op het bestaan van genderidentiteit bij jongeren, terwijl elke jongere een genderidentiteit heeft. Bij trans jongeren zijn volwassenen echter geneigd keihard en vaak op zeer domme, vreselijk slecht geïnformeerde wijze te roepen "Nuhuh!!! Kan niet!"

Deze jongeren worden zeer ZEER strikt gevolgd middels psychologische screening maar als ik u hoor praten zou deze aandoening jongeren maar beter uit het hoofd gepraat worden voor het 18de jaar.

.

Dan over trans vrouwen in sport. Er is geen onderzoek dat de recht-evenredige relatie met aanwezige testosteron (of de hoeveelheid in het verleden) verklaart als het om atletische prestaties gaat. Bonden die trans vrouwen op voorhand uitsluiten van competitie baseren zich op een onderzoek dat cis-mannen en cis-vrouwen met elkaar vergelijkt, niet cis-mannen en trans vrouwen.

Hormoonrichtlijnen voor volwassen trans vrouwen maken dat je inlevert op die prestaties, en onder en heel soms op gelijk niveau met cis-vrouwen komt te liggen.

Sekse/genderregistratie is niet de voorwaarde voor deelname in een vrouwenteam. Nooit.

.

Ik vind het lastig te rijmen dat u transfobie snapt als het om jongeren gaat, maar lijkt door te hebben dat transfobie cis-gender vrouwen werkelijk áltijd raakt. Want dat gaat dit voorstel doen. Reken maar.

Olav Meijer
Olav Meijer
27 feb. 2025 - 14:24

Het begint met ontmenselijken van bepaalde minderheden. En waar houdt het op?

2 Reacties
Olav Meijer
Olav Meijer27 feb. 2025 - 14:28

Trump en zijn trawanten zijn volkomen machtsdronken geworden. De geschiedenis heeft laten zien waarop dat kan uitlopen. Zal het Amerikaanse volksdeel dat bij zinnen is deze ontwikkelingen kunnen gaan keren?

Irisaperture
Irisaperture1 mrt. 2025 - 19:20

Het houdt nergens op: als deze minderheid is uitgewerkt als groep om de schuld te geven van alle problemen in het land, is de volgende aan de beurt. Fascisten hebben áltijd vijanden nodig. Daarom waarschuw ik iedereen hier in Nederland dat het recht op abortus het volgende recht is, aangezien men hier trans mensen ook de oorlog verklaard heeft.

Ik dacht zelf alleen dat de aanval van het NSC zou komen, maar de BBB is er ook religieus-extremistisch, danwel gewoon vreselijk dom voor gebleken.

Aan de andere kant was het al duidelijk als je Mona Keijzer hoorde praten: "Het grootste doel is natuurlijk het grootbrengen van je eigen kinderen".

Nou, dan weet je voldoende...Zeker als het van zo'n hypocriete nep-feministe komt als Mona Keijzer.

.

Recent heeft de BBB openlijk geijverd voor het tot zelfmoord kunnen drijven van trans kinderen trouwens, op 19 februari. Volstrekt normaal in een debat over een wet die dat nou juist beter bij wet moest gaan verbieden...

Maar de BBB staat voor authenticiteit hoor, dus het recht om jezelf te mogen zijn is vreselijk belangrijk, behalve als je een trans kind bent, dan moeten we het recht houden je de grond in te stampen... En de mevrouw die dat voorstel deed? Een voormalig advocate en OFFICIER VAN JUSTITIE!!!!

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

BNNVARA LogoWij zijn voor