Gebruikers van het satellietinternet Starlink willen het liefst hun abonnement opzeggen vanwege de politieke standpunten en activiteiten van eigenaar Elon Musk. Dat blijkt uit berichtgeving van The Guardian. Veel Starlink-gebruikers bevinden zich in afgelegen gebieden waar andere internetopties beperkt zijn. Ondanks hun ongemak geven sommige gebruikers aan dat ze voorlopig alleen nog bij Starlink blijven omdat er momenteel geen betere alternatieven beschikbaar zijn. Daar komt binnenkort verandering in.
Europese alternatieven voor snel internet via satelliet zijn in opkomst. De aandelen van het Franse Eutelsat, eigenaar van de Britse Starlink-concurrent OneWeb, zijn met 500% gestegen sinds Trump in het Witte Huis de Oekraïense president Zelensky voor het oog van de wereld probeerde te vernederen. Ook Viasat, eigenaar van het Britse netwerk Inmarsat, voert inmiddels gesprekken met Europese overheden om Starlink te vervangen. Eutelsat zegt "binnen enkele maanden" een volwaardig alternatief voor de satellieten van Musk te kunnen leveren.
"In de branche zitten we tussen twee vuren," aldus een Starlink-gebruiker. "Aan de ene kant is het een noodzakelijk hulpmiddel en een oplossing die in veel landelijke gebieden bestaat, vooral met de slechte investeringen in infrastructuur. Maar aan de andere kant moeten we nu omgaan met Elon die - om het beleefd te zeggen - zich als een eikel gedraagt."
"Ik weiger naar Trump's hotels te gaan omdat ik geen cent aan Trump wil geven," zegt een andere Britse Starlink-abonnee. "Ik wil nu 'President Musk' niet financieren in zijn ondernemingen na die groet."
Ondertussen neemt de kans toe dat Oekraïne geen toegang meer krijgt tot Starlink, nu Musk geneigd is zijn satellietsysteem in te zetten als chantagemiddel. Reuters meldde eerder al dat Amerikaanse onderhandelaars Oekraïne hebben gedreigd met het verlies van het systeem en daarmee een cruciaal gereedschap in de strijd tegen het Russische invasieleger. Musk plaatste afgelopen weekend op X: "Hun hele frontlinie zou instorten als ik het zou uitschakelen."
Sinds Trump opnieuw president is geworden, met Elon Musk aan zijn zijde, gaat het op zakelijk gebied niet goed met de miljardair. Zijn andere bedrijf, Tesla, ziet zijn beurskoers kelderen. In veel landen is de verkoop van de auto - door tegenstanders inmiddels omgedoopt tot Swasticar - sterk teruggelopen, dit terwijl de totale verkoop van elektrische auto's juist toenam.
er kan niet hard genoeg aangepakt worden om die autistische halve gare en die rode pet dwars te zitten. Ik blijf het nog steeds ongelooflijk vinden dat zo ontzettend veel mensen op die lui hebben gestemd en ze zoveel macht in de schoot geworpen hebben.
Ik snap niet dat de Amerikanen zulke clowns hebben gekozen. Ze zullen het merken net zoals in Europa. Europa moet zelf het eea zelf regelen. Geen F-35 meer aanschaffen net als Portugal en Canada. Zelf veel in Europa produceren. En op den duur een andere Navo opzetten zonder Amerika. Echter dat zal nog wel een paar jaar duren. Maar de vaart zit er in ....in Europa.
Reken maar dat hij s ’nachts ligt te janken dat zijn imperium als sneeuw voor de zon verdwijnt, hij wou de stoere jongen uithangen, zijn auto’s kunnen naar de schroothoop, z’n raketten ontploffen alsof het vuurwerk is, Elon you’re done.
"Hij heeft SpaceX nog."
Waarvoor denk je dat ik vertel dat zijn raketten ontploffen als vuurwerk, dat zou aanleiding tot onderzoek zijn en dat kan lang duren.
Haha, hij is helemaal niet done. Stop met haten, is niet goed voor je gezondheid. Beterschap!
"Haha, hij is helemaal niet done. Stop met haten, is niet goed voor je gezondheid. Beterschap!"
+
Aan zoveel infantiliteit ga ik verder geen woorden vuil maken.
“De capsule is veilig geland. Best een technisch hoogstandje!”
+
Na een tweede poging ze op te halen, of het een technisch hoogstandje is kan ik niet beoordelen, ik heb geen rocket science gestudeerd, hij heeft zoveel kwaad bloed gezet, wereldwijd dat de gevolgen niet uit kunnen blijven zoals blijkt, wie zich met Trump inlaat gaat de bietenbrug op.
flirten met fascisme is nogal een understatement... Hij is nogal uitgesproken gewoon een nazi. Letterlijk. Niet enkel de "roman salute", maar in alles dat hij doet. Verschrikkelijk gevaarlijke man, door half Amerika nog steeds op handen gedragen
'Flirt met fascisme'. Beetje grive censuur is dat, bnn.
Noem het beestje gewoon wat het is. Een sexust, rascist, maar vooral, een nazi.
u vergeet de in stelling narcist te noemen.het fenomeen waar de v.s. nu onder lijd
Musk "flirt" niet met fascisme, hij is een fascist. Iemand die "flirt" met fascisme staat niet hitlergroetend op een podium fascistische retoriek te verkondigen. Dat is iets wat fascisten doen.
Idd. Hitlergroet. Fascist.
Mensen die dat ontkennen willen niet zien dat de overeenkomsten in gedachtegoed zich op die as manifesteren.
@pahan
Musk staat hitlergroetend op een podium fascistische retoriek te verkondigen. Musk is een fascist.
Dat je hem wel cool vindt maakt jou een sympathisant van een fascist. Ook wel bekend als een NSB'er.
DOGE: van de meeste ministeries zijn het ontslag van mederwerkers aangevochten bij de rechter. En in het gelijk gesteld. Dat wil zeggen dat duizenden personen hun baan terug krijgen. Er zijn nog rechters die gewoon de rechtsstaat respecteren.En de toorn van God (Trump) uitdagen. Veel is natuurlijk voor de buhne zoals populisten graag doen. Doen alsof men hard aan het werk is dingen op te lossen. Zoals veel decreten al door rechter teruggedraaid zijn. Want tegen (grond)wetgeving.
+
Waar men echter niet naar kijkt als het gaat om bezuiningen is de subsidies aan fossielde eneergie giganten zoals Shell en Exxon. Bedrijven die miljarden winsten maken maar toch 3 miljard dollar susbsidie krijgen. Dat is iets anders dan voor US citizens. Zoals we dat ook kennen in Nederland.
+
De farmaceutische bedrijven die 11.7 milard dollar aan subsidies kreeg voor 10 medicijnen die velen niet kunnen betalen.
+
Of de F35, ook bekend als JSF, de sommige landen overwegen niet meer te kopen. Uiteraard werd het hier ter land doorgedrukt door rechste partijen zoals de VVD. Waarvan de oud leider nu best buddies is met de MAGA liar in charge.
Het onwerpen, bouwen en testen kosste de belastingbetalelr inmiddels 2000 miljard dollar. Dan is het niet gek dat je een begrotingtekort hebt van 1900 miljard dollar (6.5% of BBP; 2024). En de vraag is of het niet politiek gebruikt word.
@ PVDB2
Jij schrijft: . Dat wil zeggen dat duizenden personen hun baan terug krijgen. Er zijn nog rechters die gewoon de rechtsstaat respecteren.
Ik betwijfel of dat nog lang houdbaar is. Enerzijds omdat het maar de vraag is of de huidige overheid die rechterlijke uitspraken wel gaat naleven. En ten tweede denk ik dat de aanstelling van die rechters aangevochten gaat worden. Jouw opvatting is gebaseerd op het idee dat er in de VS nog een functionerende rechtstaat is, dus een functionerende trias politica. Ik denk dat dit al niet meer het geval is. En het idee van de trias staat haaks op de visie van Trump, zijn club en zijn kiezers. Simpel gezegd. Het volk heeft gesproken en de elitaire rechter moet zijn bek houden. Of zoiets. En de politieke tegenstanders ook.
Overigens de PVV achterban en Wilders zelf zijn aanhanger van hetzelfde gedachtegoed.
Dus je bent een optimist. Op zich prettig maar niet realistisch volgens mij.
Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.