Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Overheid subsidieert natuurvernietiging jaarlijks met 10 miljard euro

Vandaag
leestijd 1 minuten
3783 keer bekeken
ANP-557773025

De Nederlandse overheid is elk jaar 10 miljard euro uit kwijt aan maatregelen die bedrijven in staat te stellen om de natuur te vernietigen. Dat blijkt uit onderzoek dat minister van Landbouw en Natuur Jaimi van Essen (D66) naar de Kamer heeft gestuurd.

Verscheidene landbouwsubsidies pakken slecht uit voor de biodiversiteit. Ook de staatssteun voor de luchtvaart en de lage belasting op gasgebruik in de industrie dragen bij aan de achteruitgang van de natuur, schrijft dagblad Trouw.

Het onderzoek naar de negatieve gevolgen van overheidsbeleid voor de soortenrijkdom is een uitvloeisel van internationale afspraken. Nederland heeft in 2022 met 195 andere landen bij de Verenigde Naties beloofd om subsidies te schrappen die nadelig zijn voor de biodiversiteit.

Delen:

Reacties (0)

Joop

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

BNNVARA wij zijn voor