Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

NRA: Wapens moet je met wapens bestrijden

03-04-2013
leestijd 1 minuten
68 keer bekeken
ANP-NRAguns_300.jpg
'Schoolmedewerkers moeten getraind worden in gebruik vuurwapens'
De National Rifle Association (NRA) in Amerika heeft lang nagedacht over wat te doen om schietincidenten op scholen te voorkomen. Dinsdsag kwamen ze met een oplossing: train schoolmedewerkers in het gebruik van vuurwapens. Iedere school zou ten minste over één gewapende beveiliger moeten beschikken. Leerlingen zouden zich dan ‘veiliger’ voelen en ook kan er zo sneller gereageerd worden op een aanval, aldus de NRA.
De NRA heeft een vuurwapentrainingsprogramma op het oog waar schoolmedewerkers zo’n veertig tot zestig uur mee zoet zijn. Een voorwaarde is wel dat de trainingen uitsluitend gegeven mogen worden aan schoolmedewerkers die geen crimineel of psychiatrisch verleden hebben.
De aanwezigheid van gewapend bewakingspersoneel in een school voegt een beveiligingslaag toe en verkort de responstijd, wat de algehele veiligheid ten goede komt”, zegt de leider van het onderzoek, het voormalige Republikeinse Congreslid Asa Hutchinson.
Volgende week gaan de Senaat in debat over het aan banden leggen van het vuurwapenbezit. De belangrijkste verandering daarin is dat de achtergronden van iedereen die een vuurwapen bezit, worden nagetrokken. De NRA is hier fel op tegen.Het American Federation of Teachers, de vakbond van docenten vindt het voorstel van de NRA absurd.
Het is alleen maar opgezet om wapenfabrikanten te helpen’ nog meer vuurwapens te slijten”, zei AFT-voorzitter Randi Weingarten.

Meer over:

wereld, nieuws
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor