In de regio West-Brabant zijn twaalf besmettingen met mazelen gemeld. Dat meldt Omroep Brabant. Het gaat hierbij overwegend om kinderen waarvan de ouders hebben besloten hen niet te vaccineren.
Symptomen van mazelen zijn onder meer verkoudheid, koorts, rode vlekjes in het gezicht en op het lichaam en verminderde weerstand waardoor een besmet persoon ook makkelijker andere infectieziekten kan oplopen. In ernstige gevallen kan een besmetting zelfs leiden tot longontsteking en hersenontsteking.
Mazelen zijn erg simpel te voorkomen door kinderen hiertegen te vaccineren. De prik maakt al decennia onderdeel uit van het rijksvaccinatieprogramma. Sinds de coronacrisis is het aantal mensen dat beïnvloed door allerhande ongefundeerde complottheorieën besluit om hun kinderen niet te vaccineren toegenomen. Dat heeft ertoe geleid dat de vaccinatiegraad de afgelopen jaren gedaald is tot minder dan negentig procent. De bevolking is goed beschermd als 95 procent ingeënt is.
In West-Brabant heeft de GGD een contactonderzoek gedaan waaruit blijkt dat de besmette kinderen geen scholen, kinderopvang of verenigingen bezochten op het moment dat zij besmettelijk waren.
cc-foto: Dave Haygarth
Wat weer niet ter sprake komt in de reacties is wat er kan gebeuren na een doorgemaakte mazelenbesmetting.
Allereerst wordt door dit virus het immuunsysteem gereset, dat betekent dat al opgedane weerstanden verminderen of zelfs helemaal verdwijnen. Het lichaam begint weer op nul.
Ten tweede de hersenontsteking die tot 7 jaar na de doorgemaakte besmetting tot levensbedreigende situaties kan leiden.
Zo simpel is deze 'kinder'ziekte dus niet.
Een reden te meer om kinderen te beschermen.
https://amazingerasmusmc.nl/biomedisch/mazelen-veroorzaakt-langdurige-schade-afweersysteem/
En hier informatie over de hersenontsteking die na aren kan optreden en dodelijk is.
https://www.rivm.nl/mazelen#:~:text=Bij%20mazelen%20kan%20soms%20ook,vorm%20van%20hersenontsteking%20is%20dodelijk.
De staat mag wel eens in actie komen om dat te corrigeren, met promoties en programmas. Dienst verlening moet je bijhouden. Als ze nog weten wat regeren is.
Mensen die zich eenmaal hebben laten wijsmaken dat vaccinatie slecht is en mazelen volkomen ongevaarlijk, die bereik je als overheid niet meer. Die mensen raken alleen maar dieper in het konijnenhol, slechts weinigen slagen erin om daar op eigen kracht uit te komen.
Ik snap dat, maar een promotiecampagne van de landelijke overheid is denk ik niet het meest effectief. Lokaal organiseren lijkt mij beter, in de gemeenschappen en buurten, via scholen, buurthuizen, huisartsenpraktijken, apotheken, enzovoort. Mensen die elkaar kennen en in levende lijve spreken, geen 'anonieme' overheidspromotie.
Onzin. Informatie heeft ze laten vergeten en misleiden dat ze geen plicht hebben. Informatie kan een sociale golf veroorzaken die steeds meer mensen weer terug haalt. Dit gaat niet om een individuele pathologie, maar om een sociaal begrip.
. .
Een landelijke regering voor actie moet zich natuurlijk inderdaad locaal uiten, in de plekken die je noemt. Lokale acties her en der als uitzonderingen zijn niet voldoende.
Hoe toevallig loopt de bibble belt in NL van ZW naar t oosten.
De zorg voor de kleintjes in dit geval wordt bepaald door ouders en zou eigenlijk toch gewaarborgd mogen worden.
Wat ze later in hun leven beslissen is dan hun verantwoordelijkheid.
De vaccinatie graad is in de biblebelt inderdaad lager dan gemiddeld, dus dat klopt. Echter: clubs als "Moederhart" bestonden of bestaan juist uit hoogopgeleide vrouwen met een joga tik.
@Joop
Je kind op die manier opvoeden is simpelweg kindermishandeling.
Het kind wordt geestelijk en lichamelijk bewust verwaarloosd. De ouders zouden uit de ouderlijke macht gezet moeten worden.
Maar ja, het recht van ouders om hun kind te verpesten wordt belangrijker geacht dan het recht van een kind op een gezond leven.
"Sinds de coronacrisis is het aantal mensen dat beïnvloed door allerhande ongefundeerde complottheorieën besluit om hun kinderen niet te vaccineren toegenomen."
.
Ongefundeerde complottheorien in combinatie met desinformatie vanuit de overheid (je draagt het virus niet meer over, dansen met jansen, etc) en de lichte dwang door de QR codes voor toegang hebben de vaccinatiebereidheid geen goed gedaan. Iets wat destijds al met zorgen tegemoet werd gezien.
Je kunt iedereen de schuld geven, maar als je godverdomme een baby of klein kind hebt, laat je dat toch goed beschermen ?! Je kunt altijd je twijfels bij een huisarts bespreken , andere moeders die hun kind wel laten enten omdat ze hun eigen kind en anderen kinderen willen beschermen, je kunt met de GGD bellen , kortom je kunt jezelf informeren !
Ah, dus als mijn kind van mijn 3 maanden (die nog niet gevaccineerd kan worden tegen mazelen) op het Kinderdagverblijf de mazelen oploopt en ernstig ziek wordt, dan moet ik niet boos zijn op de ouders die hun kind niet hebben laten vaccineren en die hebben afgedwongen dat hun kind desondanks tóch, met alle risico's van dien, naar de opvang mocht, maar moet ik boos worden op een minister die tijdens een pandemie ervoor gezorgd heeft dat mensen zonder QR-code niet mochten stappen. Helder.
Wat mij opviel in de beginperiode van covid, maart 2020, was de alom ingezette anti vax berichten en de eensgezindheid in het benoemen van corona als een griepje…
Het verwijzen naar Spaanse griep en corona daarmee vergelijken….
De chips in de vaccins en Bill Gates.
De optelsom van allerlei niet wetenschappelijk op wantrouwen gebaseerde stellingen.
De overheid kon natuurlijk niet weten wat de wetenschap nog moest gaan onderzoeken.
Daar zijn we in Nederland nog nauwelijks mee gestart, in het andere artikel over meer griepslachtoffers zie je een duidelijk verhaal uit het VK.
Wat we vandaag wel weer zien:
Mazelen slaat toe.
Het is kostbaar om mensen thuis te laten werken, zeker!
Maar is het niet kostbaarder als meer mensen erger ziek worden, dat virusinfecties steeds ernstiger verloop hebben, dat 5% van alle mensen post covid ontwikkelden en niet meer kunnen werken? Of slechts beperkt?
De sectoren, die getroffen zijn zitten met personeelstekorten en niet goed opgeleid personeel, zie het onderwijs.
De overheid had op de belangrijkste posten wetenschappelijk opgeleide mensen, zonder de juiste immunologische en virologische kennis.
En daarbij opgeteld, onze fantastische overheid, ingericht op geen persoonlijk contact!
Deze week terecht een van de voorstellen van van Nispen, zorg voor persoonlijk contact van burger met de ambtenaar, die fouten maakt.
Corona was asymptomatisch minstens zo ziekmakend.
Het immuunsysteem werd door de stekeleiwitten extra vasthoudend en het immuunsysteem aanzettend.
Wat nu wordt onderzocht, maakte ik mee.
Een cytokinestorm.
De doorgemaakte kinderziektes kwamen terug.
Wekenlang zonder medisch onderzoek in niemandsland.
En daarna na vruchteloos vragen om virusremmers geen antwoorden krijgen.
Weggestuurd worden, omdat iets niet kan of niet mag….
Er zijn drie universitaire centra begonnen met onderzoek vvan patiënten.
Wat eruit komt is wat ik meemaakte.
Wat mij opvalt aan de reacties, nog steeds enorm onbegrip.
Speldje te koop bij post covid fonds voor juist dat stukje:
Begrip!
Je ziet het niet, maar ik kan niets meer…
Ook kinderen zijn getroffen!
Collateral damage.
Douwedabbert,
Als jouw vrouw/vriendin als moeder van je kind de mazelen heeft gehad of zelf inge-ent is dan hoeft jouw kind geen inenting want is beschermd.
Wel even inlezen voordt je paniek maakt aub.
@Oldhabbits
U zit er zelf ook naast:
"Baby's van gevaccineerde moeders hebben doorgaans 3-4 maanden beschermende antistoffen tegen mazelen na de geboorte. Baby's van moeders die mazelen hebben gehad, zijn meestal tot ongeveer 6 maanden beschermd."
-
https://www.ggdnog.nl/campagnes/vragen-en-antwoorden-over-mazelen#:~:text=Op%20dit%20moment%20is%20er,tot%20ongeveer%206%20maanden%20beschermd.
voor dat dit weer een links rechts discussie wordt , dit komt helaas in alle lagen van de bevolking voor.
En voordat dit weer radicaal naar rechts slaat, yup het kan theoretisch in alle lagen vd bevolking voorkomen, máár daar waar de vrouwen nog lange rokken dragen, 14 kinderen werpen ( en er dus best 1 of 2 kunnen missen ), rode knieën hebben van knielen op zo'n kokosbidmatje of andere intieme zaken, waar een kruis hangt in de huiskamer, kortom bij een reliwappie , nou dáár schijnt het toch het meeste voor te komen.
Bedoelt u met bevolkingslagen de inkomensverschillen?
Links en rechts politiek georiënteerd loopt dwars door inkomensgroepen heen...
Of je links of rechts bent, maakt virussen niets uit.
Maak er een politieke discussie van en er is geheid voordeel voor virussen!
Verspreid u over de wereld, vlieg overal heen.
Zoek de goedkoopste arbeiders voor voedselverwerking.
Zet zoveel mogelijk dieren bij elkaar en geef het goedkoopste voedsel.
@ Bert vd Neut
Jij schrijft: voor dat dit weer een links rechts discussie wordt ,
Dit is een links/rechts discussie. Allang. Zie Robbin_T 17 jan. 2025 - 9:53. De complete extreem rechtse argumentatie. En extreem rechts tref je inderdaad aan in alle lagen van de bevolking. De groep mensen die vanuit allerlei ideeën over natuurlijke weerstand opbouwen e.d. is zeer beperkt. En die hebben geen ideologisch probleem met vaccins. Dus het is sowieso een links/rechts discussie. Waar jijzelf overigens een exponent van de rechterzijde bent gezien deze tekst.
@DaanOuwens
" Zie Robbin_T 17 jan. 2025 - 9:53. De complete extreem rechtse argumentatie."
.
Dit is niet perse mijn mening hè.
Ik omschrijf alleen wat er is gebeurd en dat dit bij een deel van de bevolking argwaan tegenover vaccinaties heeft veroorzaakt.
@DaanOuwens: nee, hoor. Er zijn inmiddels ook veel linkse yoga vrouwtjes die vaccinaties en zaken zoals fluoridetandpasta afkeuren.
ik ken inderdaad errugg linkse antroposofen die veganistisch door het leven gaan en de homeopathie een zeer warm hart toedragen die elke vorm van vaccinatie afwijzen. En ook hersteld hervormden die sgp stemmen en zich verwonderen dat dat mensen zich niet laten inenten. God heeft ons immers toch niet voor niets die kennis gegeven?
Wat je er ook van vindt: hou je van je kids, dan bescherm je ze tegen potentieel ernstige ziektes.
RoffaSam,alleen Urk en Staphorst hebben een erg lage vaccinatie graad. Maar ook de grote steden bijven erg achter. Allemaal biblebelt?
DaanO, je leest weer eens iets wat er niet staat. Robbin_T verklaart iets. Sinds wanneer is dat ook al extreem rechts. Als begrijpend lezen iets is dat aan rechts is voorbehouden, ja dan ben jij links.
@roffasam: u vergeet in uw tirade tegen christelijke gekkies nog een andere religie.
@Roffa Sam, onderschat de links gedraaide yoghurt etende, bakfiets rijdende, veganistische moeders van Maan en Luna niet.
@ Robbin_T
Jij schrijft: Dit is niet perse mijn mening hè.
Dat is wel jouw mening, namelijk: in combinatie met desinformatie vanuit de overheid (je draagt het virus niet meer over, dansen met jansen, etc) en de lichte dwang door de QR codes voor toegang hebben
Dat is een mening.
@ JohannesV2
Jij schrijft: nee, hoor. Er zijn inmiddels ook veel linkse yoga vrouwtjes die
Die wijs ik ook aan. Namelijk daar: De groep mensen die vanuit allerlei ideeën over natuurlijke weerstand opbouwen e.d. is zeer beperkt. En die hebben geen ideologisch probleem met vaccin
@ Bert vd Neut
Jij schrijft: DaanO, je leest weer eens iets wat er niet staat.
Ik lees nooit iets wat er niet staat.
En: Robbin_T verklaart iets.
Nee hij geeft een extreem rechtse verklaring. Een mening dus.
En: Als begrijpend lezen iets is dat aan rechts is voorbehouden, ja dan ben jij links.
Begrijpend lezen is blijkbaar niet voorbehouden aan extreem rechts. Dat is wat jij laat zien.
Fijn dat DaanO het punt weer bevestigd. Zonder dat het zelf weet waarschijnlijk.
Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.
Kom met bewijs. En kom met eerlijke bijsluiters.