Het wordt makkelijker om in Europa wolven af te schieten. Maar waarom eigenlijk, vraagt Druktemaker Janneke de Bijl in De Nieuws BV. Er zijn in Nederland tot nu toe welgeteld nul mensen gedood door een wolf. “Er is een term voor irrationele angsten, namelijk een fobie. Welke fobieën gaan we nog meer leidend laten zijn bij het maken van beleid? Gaan we binnenkort ook spinnen afknallen of hoogtes verbieden?”
goede vraag: "gaan we binnenkort ook spinnen afknallen?" Wat zijn de protesten tegen een doodgeslagen spin? Zijn die beschermd? Hoeveel huisdieren worden er in nederland ieder jaar doodgebeten door spinnen? Sluiten we bossen af voor bezoekers wegens spinnen? Het zou kunnen zijn dat daat het antwoord in verborgen zit. (ook wel bekend als stroman)
Wolven in een dichtbevolkt land als Nedrland?? Kom achter je bureau weg en denk logisch na dan weet je het antwoord!!
Van dat dichtbevolkte Nederland is het anders de landbouw die daar het grootste beslag op legt: Van de totale oppervlakte van Nederland is 54 procent (2,2 miljoen hectare) in gebruik als landbouwterrein, en 13 procent (0,5 miljoen hectare) als bebouwingnoot1 en verkeersterrein. . Daarnaast bestaat 34 procent uit natuur en binnen- en buitenwaternoot2. Als we nou eens de helft van die eenzijdige flora- , fauna-, grond- , water - en luchtverpestende landbouw teruggaven aan de natuur? Dan zouden we nog minder last hebben van de wolf en een veel gezondere toekomst tegemoet gaan.
Het is heel makkelijk praten als het jou persoonlijk niet raakt. En dan vanuit je ivoren toren zeggen wat de ander moet doen en laten!
Het land van boeren is eigendom. Hoezo denk jij voor een ander maar even te bepalen wat er mee moet gebeuren?? Altijd dat bepalen voor een ander. Wie denk je wel niet wie je bent dan...... Nare persoonlijkheid.
wat een onzinreacties.
Vdbemt zegt niet wat er moet, hij zegt wat er in zijn ogen goed zou zijn.
En daar ben ik het volledig mee eens.
Er worden elke dag tienduizenden spinnen onnodig vermoord. Kraait geen haan naar. De technologie is verbetered maar de wil niet.
Een onhandig idee om de Wolf zo te romantiseren en terug the willen hebben
Ze zijn niet voor niets verdwenen uit ons inmiddels dicht bebouwde land . Wolven hebben mensen altijd angst angst aangejaagd en dat is niet gebaseerd op een fabeltje .
Ik ben geen bioloog maar ik begrijp dat Wolven veel meer ruimte en wilde voeding nodig hebben anders gaan ze klieren met schapen en kippen .
Ze gaan ook poedeltjes mee roven en
middelbare scholieren lastig vallen als die over de Veluwe naar huis fietsen . Dat is echt niet prettig . Het idee was dat de Wolven het evenwicht zouden houden in aantallen dieren die zij zouden verorberen maar ze zijn zelf al met teveel en gedragen zich opdringerig . Experiment van de moderne mens mislukt . Terug naar Polen of Duitsland waar wel ruimte genoeg is voor deze mooie dieren .
Wij hebben meer huizen nodig niet meer Wolven .
Eeuwen lang leefden wolven in NL en Duitsland.
En nu, in de 21e eeuw met alle middelen en technologie van dien, zou het eens onoplosbare hindernis zijn dat er een paar wolven zijn?
Ik ken een veel gevaarlijker dier. Eentje die per jaar in Nederland 1,5 miljoen mensen te grazen neemt. Waarvan er zo 27.000 ziek worden. Bij 20% daarvan leidt die tot langdurige, soms levenslange, ernstige klachten. In uitzonderlijke gevallen zelfs tot de dood. Daar is de wolf met nul slachtoffers niets bij. Het die waar ik het over heb, is de teek.
Rond mijn dorp worden zo nu en dan wolven gesignaleerd. Het zal irrationeel zijn, maar ik vind het toch eng.
Wolven zijn in beginsel bang voor mensen, en mijden die. Maar bij nacht en ontij kunnen ze de kans grijpen huisdieren (w.o. vee) buiten te grazen te nemen. Daartegen kunnen maatregelen worden getroffen (B.v. hoge geëlektrificeerde afrastering). Wat mensen absoluut niet moeten doen: wolven voeren met b v. Junk food, wat soms schijnt te gebeuren. Daardoor wagen ze zich meer in de buurt van mensen, en worden "tammer".
Er zijn veel meer gevaarlijke honden dan gevaarlijke wolven. Voor de goede orde; ik ben hondenliefhebber, maar loop niet weg voor de feiten. Elk jaar worden er ongeveer 150.000 mensen door een hond gebeten. In ongeveer 30.000 gevallen zijn die beten zo ernstig dat er een dokter nodig is. Of zelfs een ziekenhuisopname. Kinderen zijn vaker het slachtoffer dan volwassenen. Elk jaar valt er één dode als gevolg van een hondenbeet.
Laat nu de antiwolven mensen maar eens met hun cijfers komen.
Ik woon in wolvengebied. Bij (bos)wandelingen Ik ben banger van (loslopende) honden dan van wolven.
Ik ben dan ook van mening dat die gevaarlijke honden ook verboden moeten worden .
@Middenman
--------------
Die hele statistiek van jou klopt van geen meter. Er zijn immers onmetelijk veel meer honden dan wolven.
Het klopt dat er meer gevaarlijke honden zijn dan gevaarlijke wolven. Maar dat is niet zo gek als er in Nederland 1,5 miljoen honden leven en slechts 100-150 wolven. Wil je correcte uitspraken doen, dan moet je het aantal aanvallen dus wel corrigeren voor aantal individuen. En dan komt de wolf er met de hoeveelheid aanvallen op schapen, geiten, koeien, paarden, honden en ook een gebeten kind helaas dus niet zo goed vanaf.
Het klopt dat er meer gevaarlijke honden zijn dan gevaarlijke wolven. Maar dat is niet zo gek als er in Nederland 1,5 miljoen honden leven en slechts 100-150 wolven. Wil je correcte uitspraken doen, dan moet je het aantal aanvallen dus wel corrigeren voor aantal individuen. En dan komt de wolf er met de hoeveelheid aanvallen op schapen, geiten, koeien, paarden, honden en ook een gebeten kind helaas dus niet zo goed vanaf.
@Wikie. "Wil je correcte uitspraken doen, dan moet je het aantal aanvallen dus wel corrigeren voor aantal individuen. En dan komt de wolf er met de hoeveelheid aanvallen op schapen, geiten, koeien, paarden, honden en ook een gebeten kind helaas dus niet zo goed vanaf. "
Wil je correcte tegenargumenten inbrengen, dan moet je niet prooidieren inzetten als 'individuen'. Een prooidier als slachtoffer van een predator is normaal. Niets geks aan. En dat ene gebeten kind, is geen gebeten kind. ALS het al waar is, is ze hooguit gekrabd.
@EricDonkaew en Wikie - jullie geven grappig genoeg zelf al het antwoord; er zijn maar zo weinig wolven in Nederland, dat de kans dat een mens gebeten wordt verwaarloosbaar klein is t.o.v. honden. De experts zegen zelfs onwaarschijnlijk: https://www.naturetoday.com/intl/nl/nature-reports/message/?msg=27656
Dat er af en toe wat dieren sneuvelen is normaal. En zelfs de dieren hebben minder te duchten van wolven dan van mensen.
@vdbemt
"Wil je correcte tegenargumenten inbrengen, dan moet je niet prooidieren inzetten als 'individuen'. Een prooidier als slachtoffer van een predator is normaal. Niets geks aan. En dat ene gebeten kind, is geen gebeten kind. ALS het al waar is, is ze hooguit gekrabd. "
Angst voor wolven hoeft niet alleen te gaan om incidenten met mensen, maar kan net zo goed gaan om angst dat je huisdier of vee gepakt wordt. Zelfs als deze achter wolfwerende omheining staan kan het fout gaan. Daarnaast zijn er in Europa diverse incidenten geweest waaruit blijkt dat het risico op aanval op mensen in Nederland echt niet ondenkbaar is. Een mens zou volgens jouw definitie daarom ook net zo goed een 'prooi' zijn als een aangelijnde hond of achter juiste afrastering geplaatst vee.
En dan het kind. Bekijk de foto's van dit incident nog eens goed. Hier zijn duidelijk de hoektanden van een predator (wolf) in te herkennen. En dat zeg ik niet als anti-wolf amateur, maar als bioloog die niet per definitie pro- of anti-wolf is.
als wolven de ruimte hebben dan vertonen ze natuurlijk gedrag, dan doden ze andere dieren om genoeg voedsel binnenste krijgen. De wolven in Nederland hebben niet de ruimte die ze nodig hebben, nederland is voor wolven meer een ruim uitgevallen dierentuin. Daardoor gaan die wolven onnatuurlijk gedrag vertonen, doden ze talloze schapen zonder deze op te eten. Als je dus een beetje om dieren geeft moeten we alleen daarom al met zijn allen willen dat we de Nederlandse wolven afknallen.
@de passie preker - "Als je een beetje om dieren geeft" : echt? Als je een beetje om dieren geeft dan maak je een einde aan het transporteren en slachten van 1,7 miljoen dieren per dag (!) onder erbarmelijke omstandigheden. Om het nog beter te begrijpen; dat zijn bijna 1.200 dieren per minuut. Elke minuut. 24 uur per dag en 7 dagen per week. Inclusief de schapen waar jij zo om zegt te geven.
Of wolven genoeg ruimte hebben, bepalen ze zelf wel. dat kan je zien aan hun verspreiding en de grootte van de roedel. Wolven reguleren hun aantallen namelijk zelf op grond van oa. ruimte en beschikbaarheid van voedsel.
dat ze schapen doden, komt door het probleem gedrag van de mens. die weigert zijn dieren goed af te schermen. want een wolf is namelijk, net als alle roofdieren, opportunistisch. als hij kan kiezen tussen een schaap die hem op een presenteerblaadje wordt aangeboden, versus rennen achter een ree aan, kiest de wolf voor het schaap. Dat is dus volkomen natuurlijk gedrag.
het is de mens die problematisch en onnatuurlijk gedrag vertoont,
groetjes uit drenthe - wolvengebied.
Als je een beetje om dieren geeft, heffen we NU de niet-biologische/regeneratieve veeteelt op. Dat een wolf meer dood dan hij metéén op kan eten, daar is niets abnormaals aan. Dat is voorraad creëren voor slechtere tijden. In de film over de Oostvaardersplassen zie je een vos in de kortstmogelijke tijd een reeks van ganzen doden. De ene dood. En hup snel de volgende. Voorraad creëren.
Ik krijg de kriebels van de boer met massastallen die hier gaat lopen mekkeren over hoe zielig de prooien van de wolf wel niet zijn.
De angst voor de wolf is goed te vergelijken met de angst voor asielzoekers.
Beide slaan nergens op.
Dat is heel naïef . Ik heb in Noorwegen gewoond . Daar weten de mensen dondersgoed dat Wolven als ze honger hebben een groot gevaar voor mensen waren enkele generaties geleden toen er nog veel Wolven waren .
Een groot gevaar voor mensen?
Dat weten die mensen niet, dat denken ze te weten. Net zoals die simpele zielen nu hier in Nederland doen.
@Benschop. Maar als dat gevaar voor mensen zo groot was, zijn daar vast wel cijfers over slachtoffers van te vinden.
Ja, hinderlijke insecten slaan we dood - als ze tenminste niet te groot zijn.
Of Wolven gevaarlijk zijn is mij niet duidelijk. Wolvenliefhebbers benadrukken zat die beesten heel gedisciplineerd zijn en je niets te vrezen hebt als je ze niet laat schrikken, maar die brave wolven verschalken af en toe wel een schaap en misschien wel een baby als je niet oppast. Want ze moeten toch eten?
aanvallen door wolven op de mens, door de eeuwen heen ,is zeldzaam. vroegr eeuwen kwam het voor maar dat betrof hondsdolle wolven. Hondsdolheid komt niet meer voor.
Baby aanvallen: laat jij je baby alleen rondlopen in een bosgebied? En dan nog is het onwaarschijnlijk.
Jongeheer Defoe werd als baby gedragen op lange afstandswandelingen. Wel zo veilig.
Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.
En toch moeten we in dit kleine volle landje voor een middenweg kiezen. Voor Schapenboeren en ook hobby veehouders is het heel erg als er dieren zijn gedood. En die angst bij veel mensen is er nu eenmaal, daar rekening mee houden is ook nodig. Hoge hekken overal ontsiert het landschap en doet een beroep op grondstoffen. Dus een goed iets dat wolven minder beschermd worden. Een beperkt aantal wolven in Nederland kan omdat dan de gevolgen klein blijven. De media en anderen moeten wel een realistisch beeld geven van hoe de wolf is. De angst niet explateren dus. Dat geldt voor alles, geven en nemen is hard nodig in onze gepolariseerde samenleving. Geen recht van de sterkste aub.